Malowanie ścian – co zrobić gdy w sklepie brakuje odpowiedniego koloru?

Malowanie ścian – co zrobić gdy w sklepie brakuje odpowiedniego koloru?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając wnętrza, często mamy bardzo określoną wizję efektu, jaki chcemy osiągnąć. Niestety w sklepach budowlanych zasób materiałów jest ograniczony, dlatego może być ciężko znaleźć deski o konkretnym odcieniu, czy farby idealnie wpisujące się w nasz projekt. Nie rezygnujmy jednak z planów. Gdy nie uda nam się kupić farby o doskonałej barwie, mamy parę dobrych i satysfakcjonujących rozwiązań, które nie zrujnują naszego portfela.

Sposób na wymarzony kolor na ścianach

To, co widnieje na próbnikach w sklepach, może się znacząco różnić od tego, co pojawi się na naszych ścianach. Wpływa na ostateczny efekt ma kilka czynników. Przede wszystkim jest to ilość nałożonej farby oraz rodzaj i intensywność światła. Dużą rolę odgrywa także podłoże. Jeśli zatem nie zadowala nas zakupiony kolor, możemy domieszać do niego odrobinę barwnika rozjaśniającego lub przyciemniającego całość. To najtańsze rozwiązanie, które może nas kosztować nową puszkę farby, jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni.

Lepszym wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z usług, jakie oferuje mieszalnia farb Poznań, ale także inne duże miasta mogą zaproponować po kilka punktów tego typu. Tam wybierzemy odcień idealny z palety kolorów RAL, a jest ich aż 215. Dzięki temu uzyskamy potrzebną ilość kolorowej emulsji na ściany, a w razie gdyby jej zabrakło, mieszalnia bez problemu stworzy dla nas dodatkową porcję o dokładnie takiej samej barwie, co niestety jest niemożliwe w przypadku samodzielnego tworzenia koloru poprzez użycie barwników dostępnych w marketach budowlanych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*