Praktyczne akcesoria do mebli

Praktyczne akcesoria do mebli
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż mebli oraz ich późniejsze użytkowanie w znacznym stopniu ułatwiają rozmaite akcesoria. W większości są to elementy wykonane z wytrzymałego metalu – np. stali albo mosiądzu. Spora część z nich poprawia funkcjonowanie danej konstrukcji, ale są również takie, które wpływają pozytywnie przede wszystkim na jej estetykę. Niezwykle przydatne okazują się m.in. siłowniki do mebli, odpowiedzialne za ciche i delikatne zamykanie frontów. Popularne są zwłaszcza modele dające możliwość zatrzymania na dowolnej wysokości.

Zawiasy to nie wszystko

Akcesoria meblowe są zróżnicowane pod względem rozmiaru, wyglądu oraz funkcjonalności. Do najbardziej powszechnych zaliczamy oczywiście wszelkie zawiasy, czyli okucia umożliwiające połączenie skrzydeł drzwiczek z korpusem, tak aby bez problemu się otwierały. W tej kategorii wyróżniamy modele samodomykające  (zmniejszają tempo zamykania, co niezmiernie ogranicza hałas) oraz wersje przeznaczone stricte do frontów bezuchwytowych (automatyczne, działające w nowoczesnym systemie „push to open”).

Kolejnym rodzajem praktycznych akcesoriów są prowadnice rolkowe i kulkowe, dzięki którym wysuwają się blaty czy szuflady. Składają się one z dwóch elementów – jeden jest zawsze montowany na korpusie, natomiast drugi na szufladzie. Oprócz tego mamy jeszcze do czynienia z nogami i nóżkami stanowiącymi podstawę wszelkich szafek i stołów, a także gałkami oraz różnego typu organizerami ułatwiającymi utrzymanie porządku (pojemniki, kosze, wkłady itp.). Nie można ponadto zapomnieć o ogranicznikach i hamulcach do szafek, pozwalających na bezszelestne zamykanie frontów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*