W jaki sposób można zabezpieczyć okno dachowe przed deszczem?

W jaki sposób można zabezpieczyć okno dachowe przed deszczem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli mieszkamy w bloku albo w niskim, parterowym domu, to sprawa zazwyczaj jest prosta. Posiadamy w takim przypadku jedynie pionowe, standardowe okna, po których woda w sposób łatwy spływa i jest odprowadzana zewnętrznym parapetem, dzięki czemu nie musimy się w ogóle zajmować kwestią zabezpieczania ich przed wodą. Jednakże sprawa ma się inaczej w przypadku domów jednorodzinnych i umiejscowionych na poddaszu okien połaciowych. Szczególnie narażone są okna dachowe do łazienki, które atakowane są wilgocią z obu stron. Jak sobie z tym poradzić?

Poza materiałem istotny jest montaż

Dlatego nie wykonujemy go samodzielnie, jeżeli nie jesteś profesjonalistami. Prawidłowo osadzone okna dachowe do łazienki będą profesjonalnie zabezpieczone i nie będzie im szkodzić wilgoć. Rama będzie osadzona mocno i porządnie, a całość uszczelniona w taki sposób, żebyśmy nie musieli się już przejmować nawet ulewnym deszczem. Dokonując montażu samemu, możemy popełnić rażące błędy, które w długiej perspektywie spowodują wiele problemów.

Okna dachowe do łazienki dobrej firmy i fachowo zamontowane, nie wymagają szczególnego zabezpieczania na wypadek deszczowych dni. Jedynie te z ramami wykonanymi z naturalnego drewna, wymagać będą od nas okresowej impregnacji specjalistycznym impregnatem. Te z aluminium oraz z PCV, jeżeli tylko są doskonałej jakości, nie potrzebują nawet tego i wystarczy zadbać o to, żeby były czyste. Jednak nawet drewno impregnować wystarczy zaledwie raz do roku, także jeżeli postawimy na uznaną na rynku markę, to nie powinno to generować żadnych kłopotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*