W jaki sposób można zabezpieczyć okno dachowe przed deszczem?

Jeżeli mieszkamy w bloku albo w niskim, parterowym domu, to sprawa zazwyczaj jest prosta. Posiadamy w takim przypadku jedynie pionowe, standardowe okna, po których woda w sposób łatwy spływa i jest odprowadzana zewnętrznym parapetem, dzięki czemu nie musimy się w ogóle zajmować kwestią zabezpieczania ich przed wodą. Jednakże sprawa ma się inaczej w przypadku domów jednorodzinnych i umiejscowionych na poddaszu okien połaciowych. Szczególnie narażone są okna dachowe do łazienki, które atakowane są wilgocią z obu stron. Jak sobie z tym poradzić?

Poza materiałem istotny jest montaż

Dlatego nie wykonujemy go samodzielnie, jeżeli nie jesteś profesjonalistami. Prawidłowo osadzone okna dachowe do łazienki będą profesjonalnie zabezpieczone i nie będzie im szkodzić wilgoć. Rama będzie osadzona mocno i porządnie, a całość uszczelniona w taki sposób, żebyśmy nie musieli się już przejmować nawet ulewnym deszczem. Dokonując montażu samemu, możemy popełnić rażące błędy, które w długiej perspektywie spowodują wiele problemów.

Okna dachowe do łazienki dobrej firmy i fachowo zamontowane, nie wymagają szczególnego zabezpieczania na wypadek deszczowych dni. Jedynie te z ramami wykonanymi z naturalnego drewna, wymagać będą od nas okresowej impregnacji specjalistycznym impregnatem. Te z aluminium oraz z PCV, jeżeli tylko są doskonałej jakości, nie potrzebują nawet tego i wystarczy zadbać o to, żeby były czyste. Jednak nawet drewno impregnować wystarczy zaledwie raz do roku, także jeżeli postawimy na uznaną na rynku markę, to nie powinno to generować żadnych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =