Pisanie pracy licencjackiej – najczęstsze błędy

Pisanie pracy licencjackiej – najczęstsze błędy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pisanie pracy licencjackiej jest trudnym zadaniem i wymaga sporej ilości przygotowań, czasu i wysiłku. Jeśli piszesz swoją pierwszą pracę licencjacką, ważne jest, aby wiedzieć, że błędy są możliwe i zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym pisarzom. Oto niektóre z najczęstszych błędów, które ludzie popełniają podczas pisanie prac licencjackich.

Nie wiedzieć jak zorganizować swoją pracę

Jest to najczęstszy błąd, który popełniają studenci pisząc swoją pierwszą pracę dyplomową. Nie wiedzą jak zorganizować swoje argumenty w taki sposób, aby całość była jasna i łatwa do zrozumienia dla czytelników. Prowadzi to w większości przypadków do zamieszania i utraty ocen.

Niewiedza jak korzystać ze źródeł

Studenci często zapominają o tym, jak ważne jest prawidłowe cytowanie źródeł, aby uniknąć oskarżeń o plagiat. Zapominają również o parafrazowaniu akapitów z tekstów, co jest kolejnym częstym błędem, który może prowadzić do obniżenia ocen, a w niektórych przypadkach nawet do wydalenia z uczelni (jeśli zostaniesz przyłapany).

Używanie zbyt wielu źródeł

Kolejnym częstym błędem jest używanie zbyt wielu źródeł i próba upchnięcia wszystkiego w jednym artykule lub rozdziale, zamiast skupić się na różnych punktach, z każdym rozdziałem poświęconym jednemu konkretnemu tematowi lub argumentowi (dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy Twój temat wymaga więcej niż jednego akapit do wyjaśnienia). Innym częstym błędem jest używanie źródeł, które są zbyt stare lub nieaktualne, lub nie są wystarczająco istotne dla twojego tematu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*