Jak pomieścić swoje rzeczy w małym pokoju sypialnianym i wizualnie go powiększyć?

Jak pomieścić swoje rzeczy w małym pokoju sypialnianym i wizualnie go powiększyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli czujesz, że Twoja sypialnia jest zbyt mała, możesz poszukać sposobów na to, jak ją powiększyć. Oto kilka pomysłów:

Pomaluj ściany na jasny kolor

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest pomalowanie pokoju jasnymi kolorami. Ciemne kolory sprawiają, że pokój wygląda na mniejszy i ciemniejszy. Następnie maluje twój ściany z lekkimi pastelami lub białym kolorem. Najlepszą rzeczą w tych kolorach jest to, że sprawiają one, że pokój wygląda jaśniej i przestronniej. 

Powieś lustra

Możesz również dodać lustro na jednej ścianie swojego pokoju, aby zwiększyć przestrzeń w nim. Lustra odbijają światło i tworzą iluzję więcej przestrzeni w twoim pokoju sypialnianym. Ta sztuczka działa świetnie zarówno w przypadku łazienek, jak i sypialni.

Użyj mebli i dywanów

Możesz również użyć dywanów i mebli, aby mały pokój sypialny wyglądał na większy i przestronny. Dywany pomagają w zakryciu niektórych punktów, gdzie ściany spotykają się z podłogą, co sprawia, że pokój wygląda na dłuższy niż jest w rzeczywistości. Jeśli masz więcej niż jeden dywan w różnych odcieniach, to da to bardzo ładny efekt na ogólny wygląd twojego małego pokoju sypialnianego. Jeżeli nie ma żadnej przestrzeni dla dywanów, wtedy możesz używać poduszek, która zapewniają wygodę i nie zagracają wolnej przestrzeni Twojej małej sypialni.

Łóżko z pojemnikiem

Inny sposobem na zaoszczędzenie miejsca w twoim pokoju może być łóżko drewniane z szufladami, które pomieści Twoje rzeczy a jednocześnie posłuży jako wygodne miejsce do odpoczynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*