Odzież oversize – dla kogo?

Odzież oversize – dla kogo?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnimi czasy w branży modowej królują tzw. oversize. Dla niewtajemniczonych jest to termin określający ubrania sprawiające wrażenie za duże o przynajmniej jeden rozmiar. Ubrania są obszerne i luźne, więc panuje wszechobecne przekonanie, że tego typu stylizacje są dla każdego typu sylwetki. Owszem, jednak nie każdy rodzaj ubioru oversize będzie pasował do każdej sylwetki.

Zatem dla kogo?

Należy oczywiście pamiętać, że nie ma ścisłych reguł odnośnie tego kto, co powinien nosić. Warto jednak zainteresować się tym, w czym sylwetka będzie wyglądała najlepiej. Większości osób szczupłych i wysokich będzie się dobrze prezentowała w tym trendzie, o ile oczywiście wybiorą one odpowiedni krój, który nie sprawi, że będą wyglądać jak strachy na wróble. Dla pań o figurze jabłka luźniejsze góry będą wręcz idealne, gdyż zasłonią brzuszek. Natomiast ta sama luźna góra dla niskich osób, nawet jeśli szczupłych, może sprawić, że będą wyglądały jakby się topiły we własnym ubraniu. Paniom o masywniejszych nogach zdecydowanie nie będą przynosić korzyści osławione spodnie typu „boyfriend”. Ogólnie osoby puszyste, niskie, a także z dużym biustem powinny się mieć na baczności stawiając na styl oversize’owy, gdyż mogą nim skrócić sylwetkę lub dodać sobie niechcianych kilogramów.

Podsumowując styl oversize’owy jest dla każdego, o ile umiejętnie dobierze odpowiednie części garderoby tworząc spójną całość. Warto pamiętać, że odzieżą damską oversize możemy ukryć pewne mankamenty sylwetki, ale przy tym wyeksponować atuty. Innym ważnym aspektem jest dobieranie jednej, co najwyżej dwóch oversize’owych rzeczy, i skontrowanie ich z czymś obcisłym – wówczas sylwetka nie będzie „przeciążona”. Poznanie swojej sylwetki z pewnością pomoże wybrać odpowiednie elementy garderoby w tym stylu, który wcale nie jest taki łatwy.

Artykuł napisany we współpracy z Moda Size Plus – sklepem internetowym dla osób o większym rozmiarze.

Interesują Ciebie kurtki damskie pikowane xxl ? Sprawdź oferty sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*