Odzież na wyjazd survivalowy

Odzież na wyjazd survivalowy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat wyjątkowo dużą popularnością w naszym kraju cieszą się wyprawy survivalowe. Pozwalają one bowiem przebywać sam na sam ze wspaniałą przyrodą, a na dodatek umożliwiają zweryfikowanie możliwości własnego organizmu w ekstremalnie trudnych okolicznościach. Jednym z podstawowych warunków poradzenia sobie w terenie jest posiadanie odpowiedniej odzieży, która powinna być przede wszystkim ponadprzeciętnie wytrzymała. Doskonałym przykładem są choćby specjalne kurtki militarne z regulowanym kapturem.

Wysokiej jakości bielizna to podstawa

Wspomniana we wstępie kurtka militarna to znakomity wybór na survival, ponieważ charakteryzuje się podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi i izolacyjnymi, a także posiada szereg schowków oraz funkcjonalnych zapięć. Jak by tego było mało, gwarantuje optymalną swobodę ruchów, co ma ogromne znaczenie podczas przemierzania pieszo wielokilometrowej trasy. Z pewnością warto też spakować do plecaka bieliznę termoaktywną wykonaną z tkanin syntetycznych, która bardzo skutecznie odprowadza wilgoć ze skóry i zapewnia jej świetną ochronę przed szkodliwymi bakteriami (bokserki, skarpety, podkoszulki itp.). Sprawdza się nawet przy maksymalnym wysiłku ruchowym.

Przydadzą nam się ponadto następujące elementy garderoby: foliowa peleryna (w razie silnych opadów deszczu), czapka dostosowana do konkretnej pory roku (z daszkiem lub wełniana), długie spodnie typu bojówki (z kieszeniami po bokach), koszula w kratę z długim rękawem oraz wygodne obuwie za kostkę perfekcyjnie dopasowane do stopy (najlepiej model typowo trekkingowy). W zimie niezbędne okażą się też porządne rękawiczki i gruba kurtka polarowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*