Jak dbać o świat i przyrodę? Bądź eko!

Planeta Ziemia jest naszym domem i w naszym najlepszym interesie jest dbanie o nią. Musimy dbać o ziemię tak bardzo, jak to tylko możliwe. Może się to wydawać zniechęcającym zadaniem, ale jest wiele prostych rzeczy, które możemy zrobić, aby chronić nasze środowisko. Wejdź na stronę:  jestemeko.eu aby dowiedzieć się więcej.

Jak dbać o Ziemię?

Oto kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc chronić środowisko:

  • Pierwszym krokiem, który należy podjąć jest posadzenie drzewa. Sadzenie drzew może pomóc w zapobieganiu globalnemu ociepleniu poprzez pochłanianie dwutlenku węgla z atmosfery. 
  • Ponownie wykorzystuj rzeczy tak często, jak to możliwe. Jeśli używasz torby w sklepie spożywczym, użyj jej do innych celów, takich jak zbieranie śmieci lub noszenie zakupów do domu.
  • Recykling. Upewnij się, że oddajesz do recyklingu wszystkie stare puszki, butelki i produkty papierowe. W wielu miejscach można nawet oddać do recyklingu baterie i sprzęt elektroniczny.
  • Zmniejsz ilość produkowanych przez siebie śmieci, znajdując sposoby na wyeliminowanie odpadów w swoim codziennym życiu. Zmniejsz zużycie plastiku, używając butelek na wodę wielokrotnego użytku zamiast kupować wodę butelkowaną. Kupuj produkty luzem zamiast pojedynczo pakowanej żywności, kiedy tylko jest to możliwe i unikaj produktów jednorazowych, kiedy tylko jest to możliwe.
  • Kupuj lokalnie uprawianą żywność i jedz ją świeżą (a nie mrożoną lub w puszkach). To obniża koszty opakowania i transportu. Używaj również papieru zamiast plastiku, kiedy tylko jest to możliwe. Na przykład używaj torby na zakupy wielokrotnego użytku, zamiast kupować nową za każdym razem, gdy robisz zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − pięć =