Jak dbać o świat i przyrodę? Bądź eko!

Jak dbać o świat i przyrodę? Bądź eko!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planeta Ziemia jest naszym domem i w naszym najlepszym interesie jest dbanie o nią. Musimy dbać o ziemię tak bardzo, jak to tylko możliwe. Może się to wydawać zniechęcającym zadaniem, ale jest wiele prostych rzeczy, które możemy zrobić, aby chronić nasze środowisko. Wejdź na stronę:  jestemeko.eu aby dowiedzieć się więcej.

Jak dbać o Ziemię?

Oto kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc chronić środowisko:

  • Pierwszym krokiem, który należy podjąć jest posadzenie drzewa. Sadzenie drzew może pomóc w zapobieganiu globalnemu ociepleniu poprzez pochłanianie dwutlenku węgla z atmosfery. 
  • Ponownie wykorzystuj rzeczy tak często, jak to możliwe. Jeśli używasz torby w sklepie spożywczym, użyj jej do innych celów, takich jak zbieranie śmieci lub noszenie zakupów do domu.
  • Recykling. Upewnij się, że oddajesz do recyklingu wszystkie stare puszki, butelki i produkty papierowe. W wielu miejscach można nawet oddać do recyklingu baterie i sprzęt elektroniczny.
  • Zmniejsz ilość produkowanych przez siebie śmieci, znajdując sposoby na wyeliminowanie odpadów w swoim codziennym życiu. Zmniejsz zużycie plastiku, używając butelek na wodę wielokrotnego użytku zamiast kupować wodę butelkowaną. Kupuj produkty luzem zamiast pojedynczo pakowanej żywności, kiedy tylko jest to możliwe i unikaj produktów jednorazowych, kiedy tylko jest to możliwe.
  • Kupuj lokalnie uprawianą żywność i jedz ją świeżą (a nie mrożoną lub w puszkach). To obniża koszty opakowania i transportu. Używaj również papieru zamiast plastiku, kiedy tylko jest to możliwe. Na przykład używaj torby na zakupy wielokrotnego użytku, zamiast kupować nową za każdym razem, gdy robisz zakupy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*