O czym pamiętać przeprowadzając się za granicę?

O czym pamiętać przeprowadzając się za granicę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli przeprowadzasz się za granicę, chcesz mieć pewność, że Twoja przesyłka dotrze bezpiecznie i w jednym kawałku. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do przeprowadzki za granicę i czego się spodziewać po przyjeździe.

Przygotuj wszystko z dużym wyprzedzeniem

Przygotowania do wyjazdu powinieneś rozpocząć co najmniej dwa miesiące przed datą wyjazdu. Dzięki temu będziesz miał dużo czasu na zdobycie wszystkich niezbędnych dokumentów i przygotowanie swoich rzeczy do przeprowadzki. Upewnij się, że wszystkie Twoje polisy ubezpieczeniowe są aktualne, w tym wszelkie polisy krótkoterminowe, takie jak ubezpieczenie podróżne. Należy również sprawdzić w swoim banku, czy można dokonać przelewu pieniędzy z jednego kraju do drugiego i zapytać o ewentualne opłaty lub ograniczenia. Do transportu mebli i prywatnych rzeczy, warto wybrać firmę, której specjalizacją są przeprowadzki międzynarodowe Szczecin jest miastem w którym bez problemu znajdziesz taką firmę.

Odpowiednie pakowanie

Należy spakować się ostrożnie i wziąć pod uwagę, że wiele przedmiotów, takich jak ubrania i artykuły gospodarstwa domowego, nie może być wysłanych bezpośrednio z jednego kraju do drugiego ze względu na przepisy celne. Staraj się więc nie kupować zbyt wielu nowych rzeczy przed wyjazdem! Lepiej zapakować takie rzeczy jak zimowe płaszcze, buty i swetry do pudełek wypełnionych folią bąbelkową lub orzeszkami pakowymi, aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Nie zapomnij również o tych osobistych rzeczach, które wiele dla Ciebie znaczą, jak zdjęcia czy pamiątki z domu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*