Nowoczesne protezy zębowe i ich rodzaje

Braki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny. Na szczęście współczesna stomatologia i protetyka pozwalają odzyskać piękny uśmiech bez względu na ilość ubytków i stopień zniszczenia zębów. Nowoczesne protezy są trwałe, wytrzymałe i do złudzenia przypominają naturalne uzębienie. Wybór protez jest niezwykle szeroki i dostosowany do potrzeb pacjentów.

Dlaczego powinniśmy uzupełniać braki w uzębieniu?

Już brak jednego zęba może powodować przemieszczanie się pozostałych, wady zgryzu oraz bóle głowy. Im szybciej po utracie zęba uzupełnimy ubytek, tym lepiej. Jednym ze sposobów jest wstawienie mostu protetycznego. W tym celu szlifuje się zęby sąsiednie, które będą most podtrzymywały. Droższą alternatywą jest wstawienie implantu, czyli tytanowego stożka, który ma za zadanie zastąpić zniszczony korzeń.

Jeśli jednak zdecydujemy się na protezę, mamy do wyboru protezy akrylowe, szkieletowe i nakładkowe. Zdecydowanie najbardziej nowoczesnym i komfortowym rozwiązaniem są protezy stabilizowane na implantach. Można je stosować nawet u pacjentów, którzy mają zaniki kostne po utracie zęba. Na https://stomo.pl/leczenie/protezy-na-implantach-all-on-4/ można znaleźć wiele przydatnych informacji na ten temat.

Protezy na implantach – jakość, wygoda i estetyka

Zaletą tego rodzaju protezy jest zachowanie prawidłowej objętości żuchwy i szczęki. Wpływa to pozytywnie na rysy twarzy, które nie ulegają deformacji. Nie musimy obawiać się o zanik kości. Możliwe jest swobodne jedzenie i picie, bez obaw o wypadnięcie protezy. Dzięki najwyższej jakości materiałowi – jest nim akryl lub porcelana – możemy cieszyć się trwałością nowego zęba i zapomnieć o dawnym ubytku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 7 =