Nie ma to jak brzytwa

Wielu mężczyzn zastanawia się, jak zapuścić brodę. Jeżeli decydują się oni na ten krok po raz pierwszy i nie są pewni, jakie będą rezultaty, powinni zacząć zapuszczać zarost na urlopie. Wtedy będą mogli na spokojnie kontrolować, jakie są postępy zapuszczania i sprawdzą czy broda pasuje do ogólnej stylizacji.

Aby porost włosów następował szybciej, poleca się przestrzeganie kilku ważnych zasad. Przede wszystkim powinno się odpowiednio dużo czasu poświęcić na sen. Jego właściwa ilość może znacząco wpłynąć na skrócenie czasu, jaki jest potrzebny na osiągnięcie wymarzonej brody. Kolejnym czynnikiem jest zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość przyjmowanych płynów. O rosnącą brodę trzeba także nieustannie dbać. Włosy należy rozczesywać, myć i podcinać. Niektórzy nie zdają sobie sprawę, że rozczesywanie brody wzmacnia meszki włosowe i przyspiesza porost włosów.

Czym najlepiej golić brodę?

W procesie zapuszczania brody niezwykle duże znaczenie ma narzędzie, które stosuje się przy goleniu. Można zdecydować się na użycie brzytwy. Świetnie sprawdza się ona podczas golenia na gładko. Przy jej pomocy można dokładnie przyciąć miejsca, które powinny być całkiem gładkie. Golenie za pomocą brzytwy wymaga jednak sporej wprawy. Kolejnym narzędziem jest klasyczna maszynka do golenia, jednak zdaje ona egzamin tylko przy delikatnym i wątłym zaroście. Ilość ostrzy jest zależna od indywidualnych potrzeb. Niektórzy decydują się na golenie maszynką elektryczną. Jest to świetne wyjście przy gęstym i mocnym zaroście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × dwa =