Najbardziej popularne języki, które się tłumaczy

Na świecie istnieje ponad 7 tysięcy różnych języków, ale pomimo tego wspólna rozmowa w jednym z nich nie jest wcale taka trudna. Polska jest krajem leżącym w Unii więc bardzo dużo transakcji i różnych ustaw tłumaczonych musi być na taki język, aby był zrozumiały również dla drugiej strony. Ze względu na swoje położenie i liczbę codziennych konwersacji, zleceń i innych wydarzeń można wymienić 5 najpopularniejszych języków na jakie się tłumaczy.

Pierwszym z nich, co nie powinno nikogo zdziwić, jest język angielski. Chociaż znanie go to podstawa w dzisiejszych czasach, to płynne posługiwanie się nim już tak proste nie jest. Z tego względu wykonuje się profesjonalne tłumaczenia na język angielski. W końcu szacuje się, że około 87% stron internetowych i informacji na nich zawartych jest właśnie w tym języku. Także profesjonalny tłumacz z języka angielskiego, to nadal praktykowany zawód i na pewno długo się to nie zmieni.

Drugim najczęściej tłumaczonym językiem w Polsce jest język niemiecki. Duże zapotrzebowanie na tłumaczenia z niemieckiego jest spowodowane graniczeniem Niemiec z Polską, a co za tym idzie, częstymi transakcjami kupna-sprzedaży pomiędzy tymi dwoma krajami lub po prostu istnieniem fili niemieckich.

Jako trzeci należy wymienić język rosyjski. Po pierwsze jest on łatwy dla Polaków ponieważ podobny. Z tego względu jak również z powodu graniczenia Rosji z Polską przeprowadzanych jest dużo transakcji, które muszą oczywiście być przetłumaczone na drugi język, aby miały moc prawną.

Czwartym najczęściej tłumaczonym językiem jest hiszpański. Hiszpania kojarzona jest z ciepłym i wspaniałym krajem, które chce się odwiedzać. Właśnie dlatego, szczególnie w branży turystycznej, zleca się tłumaczenia języka hiszpańskiego.

Jako ostatni można podać norweski. Norwegia uważana jest za państwo dobrobytu i dobrej jakości życia. Polacy wyjeżdżają tam do pracy, a coraz to nowsze norweskie firmy otwierają swoje filie w Polsce. Ze względu na obie strony, wykonuje się tłumaczenia z i na język norweski, aby wszystko miało moc prawną i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + 17 =