Na jaki typ schodów zdecydować się do swojego domu?

Na jaki typ schodów zdecydować się do swojego domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich schodów do domu nie jest tak łatwą sprawą, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Muszą one przede wszystkim być funkcjonalne, a także właściwie dopasowane do powierzchni, która została na nie przeznaczona. Poszczególne rodzaje schodów różnią się od siebie konstrukcją, dlatego kwestię tę trzeba uwzględnić już na etapie projektowania domu.

Rodzaje schodów, jakie warto wybrać do swojego domu

Biorąc pod uwagę kształt oraz liczbę szeregów stopni można wyróżnić przede wszystkim jednobiegowe proste. Mają one jednakową szerokość na całej długości i są najłatwiejsze do wykonania. Schody dwubiegowe zwykłe posiadają z kolei dwa biegi schodów, które podzielone są spocznikiem. Są one najczęściej wybierane ze względu na to, że zajmują mało miejsca i poruszanie się po nich jest komfortowe. Innym rodzajem są schody wachlarzowe. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie, które sprawdza się w dużych pomieszczeniach, ponieważ wymagają one sporo miejsca. Zazwyczaj buduje się je na planie koła lub kwadratu. Ich stopnie są z reguły dość wąskie, dlatego nie każdy będzie zadowolony z nich. Schody spiralne świetnie nadają się zamontowania w małych pomieszczeniach, ponieważ zajmują niewiele miejsca. Można je także sklasyfikować biorąc pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane.

Najczęściej wybieraną przez inwestorów opcją są te wykonane z żelbetonu. Są one wytrzymałe, nie skrzypią i mogą mieć rozmaity kształt. Ich zaletą jest także to, że mogą być wykończone w dowolny sposób np. płytkami ceramicznymi. Ich alternatywą są schody z drewna. Pasują one praktycznie do każdego wnętrza ze względu na swój elegancki wygląd. Mogą one mieć formę stopni opartych na centralnej belce metalowej lub drabin, które składają się z dwóch belek i przymocowanych do nich stopnic. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się schody półkowe, których elementy przymocowane są tylko z jednej strony do ściany. Wyglądają bardzo minimalistycznie i nowocześnie. Jedną z firm oferujących różnego rodzaju schody można odnaleźć na witrynie http://schodyszczecin.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*