Na czym polega zabieg HIFU?

HIFU – bezinwazyjny lifting twarzy

HIFU, czyli z angielskiego, high intensity focused ultrasounds, to technologia wykorzystująca ultradźwięki. Jest ona od ponad 20 lat wykorzystywana do usuwania guzów w trudno dostępnych miejscach. Ostatnimi laty weszła też na teren medycyny estetycznej. Potrafi ona pobudzić komórki tkanek do ruchu, powodując tarcie. Występują wtedy kontrolowane przegrzania i stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Maszyna do HIFU może poprowadzić stożek tworzony przez falę, nawet na głębokość 4,5 mm. wewnątrz tkanki. Jest to głębiej niż w przypadku zabiegów RF.

Bezinwazyjny lifting to bardzo bezpieczny zabieg, ponieważ ingerencja w tkankę jest minimalna. Warto też zaznaczyć, że pierwsze efekty zabiegu są widoczne w zasadzie bezpośrednio po jego zakończeniu, ale cały proces liftingu może trwać nawet do pół roku. Kolejnym ogromnym atutem tej metody liftingowej jest brak rekonwalescencji – dosłownie na drugi dzień można już normalnie funkcjonować. Z reguły jeden zabieg jest w pełni wystarczający, a gdy skóra jest wyjątkowo pozbawiona sztywności i wymagany jest kolejna terapia, można ją wykonać już po 1-3 miesiącach. 

Inna ciekawa metoda bezinwazyjnego liftingu

Zabiegi bezinwazyjne, robią się coraz bardziej popularne. Poza HIFU, bardzo ciekawym przykładem jest infuzja tlenowa. Polega ona na wtłaczaniu w głąb skóry substancji aktywnych przy pomocy tlenu. Ma to działanie przeciwzapalne, odżywcze i antybakteryjne. Dodatkowo spowalnia proces starzenia i przyspiesza metabolizm komórkowy. Nic dziwi więc, dlaczego tak popularna jest infuzja tlenowa maszyna do niej wykorzystuje tlen do poprawy kondycji skóry, co jest absolutną innowacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + dwadzieścia =