Na czym polega pigmentacja?

Na czym polega pigmentacja?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Eksperymentowanie z wyglądem to sposób na odnalezienie własnego stylu i poprawę samopoczucia. Rozmaite makijaże, intrygujące ubrania a także różne fryzury stwarzają nam duże pole do popisu. Bardzo często decydujemy się na zmianę długości oraz koloru naszych włosów. Co zrobić, gdy pragniemy wyjątkowo zaawansowanej metamorfozy i, przykładowo, z blondynki chcemy stać się brunetką? Jest to nieco ryzykowne, jednak jak najbardziej możliwe. Niezastąpiona okaże się wtedy pigmentacja włosów.

Nienaganny wygląd i doskonała kondycja włosów

Pod tą nazwą kryje się technika koloryzacji, która jest dwuetapowa. Na początku fryzjer nakłada na włosy farbę, której odcień jest podobny do tego wybranego przez klientkę. Jej pigmenty stopniowo wnikają w strukturę kosmyków i tworzą w ten sposób bazę pod dalsze zabiegi. Drugim krokiem jest nałożenie właściwej farby i uzyskanie tym samym efektu finalnego. Na czym polegają zalety pigmentacji?

Przede wszystkim eliminuje ona ryzyko tego, że mocno zniszczone włosy nie przyjmą dobrze farby, która szybko wyblaknie i ulegnie wypłukaniu. Stanowi gwarancję koloru, który równomiernie pokryje wszystkie pasma, dzięki czemu nie pojawią się niechciane różnice w odcieniach. Jest to zdecydowanie przydatny zabieg, który pozwoli na uniknięcie niepotrzebnej frustracji i wykonywania poprawek, które narażają na dodatkowe koszty i stratę czasu. Pigmentacja stanowi więc znakomitą inwestycję o ile oczywiście wykonujemy ją w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Lepiej bowiem nie podejmować takich prób na własną rękę.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*