Jeśli zastanawiasz się nad montażem przydomowej oczyszczalni ścieków, ale przeraża cię cały proces budowy i nie jesteś pewien, czy dasz sobie radę, śpieszymy z pomocą i przedstawiamy budowę i montaż oczyszczalni w kilku jasnych krokach.
KROK 1: Niestety budowa nie może być decyzją spontaniczną. Musisz ją zaplanować przede wszystkim pod względem pory roku. Najlepiej nadają się do tego jesień lub wiosna. Zimą ziemia jest zbyt zamarznięta a latem zbyt rozmokła.
KROK 2: To montaż zbiornika wstępnego (lub zbiorników, jeśli myślisz o oczyszczalni biologicznej). Należy dokonać wykopu na wymaganą głębokość, zazwyczaj za pomocą koparki.
KROK 3: Zanim osadzimy zbiorniki, trzeba położyć rury kanalizacyjne. Zbiorniki muszą być połączone z kanalizacją w domu i odpływem (do studni, gruntów, rzeki).
KROK 4: Dno wykopu pokrywa się grubszą warstwą piasku, przeważnie o grubości około 20 cm. Zbiorniki, aby działały prawidłowo muszą być wypoziomowane. Ponieważ warstwa ziemi, którą zostaną przysypane zbiorniki jest dość ciężka, dla bezpieczeństwa dobrze napełnić go na ten czas wodą – zapobiegnie to wgnieceniu.
KROK 5: Przed przysypaniem dobrze jest upewnić się, czy na pewno wszystkie połączenia działają sprawnie. Nie chcemy przecież, by pierwsze użycie naszej oczyszczalni skończyło się awarią.
Uwaga! W przypadku oczyszczalni biologicznych trzeba doprowadzić zasilanie elektryczne i zamontować pompy umożliwiające przepływ ścieków.
I już! Twoja oczyszczalnia biologiczna przydomowa jest gotowa!
Jak widać montaż przydomowej oczyszczalni nie jest trudny i można podjąć się go na własną rękę.
Jeśli jesteś niepewny tego zadania, powierz go profesjonalistom.
Sprawdź ofertę firmy Sedyment, która oferuje montaż przydomowej oczyszczalni.