Jak zrobić w domu profesjonalny manicure?

Jak zrobić w domu profesjonalny manicure?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aby z powodzeniem móc wykonać profesjonalny manicure we własnym domu nie potrzeba tej czynności poświęcać zbyt wiele czasu. Konieczne jest zgromadzenie przydatnych przedmiotów oraz kilkanaście minut przeznaczonych na opiekę nad paznokciami. Dzięki kilku minutom paznokcie będą błyszczeć i zachwycać swym kolorem przez długi czas. Jak w kilku krokach zrobić idealny manicure we własnym domu?

 

Na początek — zadbanie o paznokcie

Na początek warto odpowiednio odświeżyć paznokcie przed czekających je zabiegiem. Przede wszystkim należy z paznokci pozbyć się tipsów, a pozostałości lakieru lub odżywki po dawnych zabiegach zmyć. Warto na kilka godzin przed malowaniem lub najlepiej dzień wcześniej dostarczyć paznokciom odżywczych składników. Taka maseczka pozwoli utrzymać paznokcie w świetnej kondycji, pozostawiając je gładkie oraz nawilżone.

 

Konieczne zakupy

Do skutecznego przeprowadzenia manicure w warunkach domowych nieodzowny będzie zakup kremu lub maseczki do pielęgnacji rąk i paznokci. Dodatkowo należy wyposażyć się w żel do zmiękczania i usuwania skórek, dobre cążki i pilnik, nożyczki lub obcążki do paznokci oraz radełko mające pomóc w odsuwania skórek. Samo malowanie wymaga, by zakupić profesjonalne lakiery do paznokci oraz utwardzacz do lakieru i jeśli mamy taką potrzebę również preparat do odtłuszczenia paznokcia.

 

Przygotowanie paznokci

Na początek konieczne jest usunięcie z paznokci pozostałości po lakierze. Skórki należy nawilżyć preparatem do zmiękczania i usuwania i pozostawić je na kilka minut. Źle nałożony może doprowadzić do zepsucia płytki paznokcia i ranić skórę. Następnie należy podważyć skórki od dołu płytki paznokcia dzięki pomocy radełka i wyciąć naskórek.

 

Po tym procesie należy pilnikiem spiłować paznokcie ruchem w jednym kierunki. Dalej podczas polerowania użyć specjalnie do tego przeznaczonej dwustronnej polerki. Dzięki niej jedna stronie będzie bardziej matowa, a druga będzie odznaczać się wyjątkowym blaskiem. Przed ostatecznym przygotowaniem paznokcia przed malowaniem konieczne jest odtłuszczenie. Najlepiej wykorzystać do tego specjalny preparat.

 

Malowanie paznokci

Podczas malowania należy wykorzystać do tego bazę lakieru, utwardzać oraz końcowy lakier. Takie zestawy z łatwością można zamówić na stronie https://powabna.pl/zestawy-hybrydy. Najpierw baza lakieru. Po nałożeniu cienkiej warstwy i wyschnięciu czas na nałożenie lakieru. Warstwa musi być cienka i w razie potrzeby można nałożyć drugą, jak i trzecią warstwę. Należy dbać o to, by nie wyjechać poza linię naskórka. Końcowy etap to czekanie na wyschnięcie lakieru i nałożenie utwardzacza. Gdy wyschnie, paznokcie powinny być gotowe..

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*