Jakie korzyści można odnieść z regularnego uczęszczania na trening EMS?

Jakie korzyści można odnieść z regularnego uczęszczania na trening EMS?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie siłownia oraz różnorodne zabiegi oraz treningi cieszą się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż sport stanowi najlepszy sposób na relaks oraz pozwala zminimalizować negatywny wpływ stresu na organizm. Pobocznym efektem różnorodnych ćwiczeń jest oczywiście piękna sylwetka oraz utrzymanie optymalnej masy ciała. Nie od dziś bowiem mówi się, że wszelka aktywność fizyczna to prosty sposób na zdrowie.

Co to jest EMS?

Elektrostymulacja EMS (ang. electrical muscle stimulation) to nic innego jak elektrostymulacja mięśni za pomocą specjalistycznych i dopasowanych impulsów elektrycznych. Wśród zalet EMS wymienia się między innymi wzmocnienie efektywności wykonywanych treningów za sprawą stymulacji mięśni, poprawienie ukrwienia wszelkich tkanek, a także większy bilans spalanych kalorii. Powszechnie trening EMS jest również wykorzystywany w rehabilitacji – zarówno wśród osób o ograniczonej mobilności ruchowej powstałej wskutek chorób i urazów oraz u osób skarżących się na przewlekły ból (np. w kręgosłupa w schorzeniach związanych z przepukliną międzykręgową).

Jeszcze do niedawna elektrostymulacja EMS była powszechnie stosowana wśród osób, które są zawodowymi sportowcami, gdyż pozwalała w szybki sposób zwiększyć wydolność organizmu oraz ćwiczenia z tą metodą są bardziej skuteczne niż klasyczny rodzaj ćwiczeń. Wszystko to przemawia za prostą konkluzją – warto skorzystać z tego rodzaju treningów jeśli jest taka możliwość i warto przekonać się na własnej skórze o ich efektywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*