Kiedy zacząć leczyć alkoholizm?

Kiedy zacząć leczyć alkoholizm?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alkoholizm jest kwalifikowany jako choroba przewlekła i rozprzestrzeniająca się w bardzo szybkim tempie. Brak podjęcia szybkich środków zaradczych, zazwyczaj kończy się długoterminową terapią, rozbiciem rodziny, bądź nawet śmiercią osoby uzależnionej. Od czego zatem zacząć skuteczne leczenie?

Dobry początek

Z alkoholizmem nie ma żartów. Aby pomóc osobie uzależnionej trzeba powziąć szybkie kroki zaradcze. Leczenie alkoholizmu w świętokrzyskim, czy w innych regionach Polski, jest w tym momencie dostosowane do różnorodnych potrzeb, jednak tylko prawidłowa procedura postępowania umożliwia skuteczną pomoc.

  • Początkowa diagnoza – zazwyczaj prowadzona przez najbliższych. Polega w dużej mierze na odpowiedzi na proste pytania, takie jak: Ile wydaję na alkohol? Czy moi bliscy cierpią ze względu na moje picie? Czy życie pozbawione alkoholu ma dla mnie dobry smak? Czy potrafię bawić się bez alkoholu? Ten krok podejmujemy w momencie, gdy zauważamy u osoby co najmniej połowę z tych objawów.
  • Motywacja – aby leczenie miało sens, alkoholik musi sam zdać sobie sprawę, że ma problem. Dopiero ten krok jest podstawą do wytworzenia automotywacji do zmian. Bez postawienia sobie celu żadna terapia nie będzie miała sensu.
  • Abstynencja – prawidłowe leczenie wymaga trzeźwości.
  • Zmiana towarzystwa – niestety otoczenie nie jest w stanie zrozumieć potrzeb osoby uzależnionej. Stanowią oni niejednokrotnie bodziec do powrotu do picia. Zamknięcie wszelkich toksycznych znajomości jest niezbędnym krokiem w drodze ku walce z uzależnieniem.
  • Wybór leczenia – Dostępnych jest wiele form leczenia: całodobowe, dzienne, prywatne. Może ono przybierać też różne formy.

Przykładowa oferta leczenia znajduje się pod adresem http://przedwiosnie-terapie.pl/atrakcje/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*