Kiedy konieczne są badania kierowców?

Kiedy konieczne są badania kierowców?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie kierowców jest zazwyczaj wymagane w przypadku kierowców, którzy po raz pierwszy podejmują jazdę oraz w przypadku, gdy kierowca wykazuje niebezpieczne zachowania. Badania kierowców mogą być wymagane, jeżeli istnieją obawy co do zdolności kierowcy do bezpiecznego prowadzenia pojazdu silnikowego. Badanie może być przeprowadzone osobiście lub zdalnie za pomocą elektronicznego połączenia cyfrowego, np. kamery internetowej.

Co warto wiedzieć?

Egzamin na kierowcę obejmuje przegląd historii prowadzenia pojazdu przez wnioskodawcę oraz badanie wzroku. W razie potrzeby przeprowadzone zostaną dodatkowe testy, w tym badanie fizyczne, test drogowy lub egzamin z wiedzy. Celem egzaminu dla kierowców jest zapewnienie, że wnioskodawca spełnia wszystkie wymagania prawne dotyczące uzyskania prawa jazdy. Badanie kierowcy może być również wymagane, jeśli kierowca jest nowym mieszkańcem lub miał wypadek. Więcej informacji można znaleźć na ten temat na tej stronie http://diagnozis.opole.pl/.

Przedłużenie ważności prawa jazdy może czasami wiązać się z osobistym egzaminem, zwłaszcza jeśli kierowca miał wypadek, który może wpłynąć na jego zdolność do bezpiecznego prowadzenia pojazdu silnikowego. Badanie kierowcy obejmuje zazwyczaj test wzroku i test rozpoznawania znaków drogowych. Egzaminator może również zadawać pytania dotyczące historii medycznej danej osoby, doświadczenia w prowadzeniu pojazdów oraz nawyków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*