Jakimi czynnościami zajmie się prawnik zajmujący się naszym rozwodem?

Jakimi czynnościami zajmie się prawnik zajmujący się naszym rozwodem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód należy do jednych z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Jest to kwestia nie tylko rozstania po najczęściej wieloletnim związku, ale też wszystkich problemów, jakie wywołują procedury rozpraw – zeznania, w końcu podział majątku oraz możliwe konflikty przy tym powstające. Przetrwanie tego trudnego czasu jest łatwiejsze dzięki pomocy dobrego prawnika. Osoba taka powinna specjalizować się w sprawach kończących małżeństwo, posiadających w końcu – tak jak inne sprawy rodzinne – swoją specyfikę. Jej obowiązki są dość szerokie i nie kończą się wyłącznie na kwestiach stricte prawnych. 

Pełnomocnictwo przed sądem i negocjacje

Adwokat lub inny reprezentant prawny wynajęty do prowadzeniu rozwodu reprezentuje jedną ze stron przed sądem i innymi organami publicznymi. Pomaga przejść osobie rozwodzącej się przez wszystkie obowiązkowe procedury, zbiera materiał dowodowy i inne przydatne informacje oraz wszystkie potrzebne dokumenty. Porozumiewa się także z drugą stroną, w tym z jej pełnomocnikiem. Często porozumiewanie się takie przybiera postać mediacji, w których skonfliktowani małżonkowie ustalają sposób rozliczenia się po latach wspólnego życia.

Duże miasto, czyli duży wybór usług

Osobom, które uważają, że nadszedł już moment by złożyć pozew rozwodowy Katowice oferują wiele okazji do znalezienia kompetentnego prawnika. Duża ilość kancelarii oraz szeroki wybór pełnomocników stwarza szansę na dokonanie jak najlepszego wyboru. Dzięki temu rozwód może przebiec sprawnie i bez zbędnych komplikacji.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*