Jakie są rozwiązania na siwe włosy?

Jakie są rozwiązania na siwe włosy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś jedną z milionów osób, które borykają się z problemem siwych włosów, prawdopodobnie szukasz sposobu na ich ukrycie. Jeśli nie podoba Ci się wygląd Twoich siwych włosów, możesz zrobić z nimi kilka rzeczy. Na rynku jest wiele produktów, które twierdzą, że pokrywają siwe włosy.

Najczęstszą przyczyną siwych włosów jest starzenie się, które powoduje, że mieszki włosowe produkują mniej melanocytów, komórek wytwarzających naturalny barwnik zwany melaniną.

Jedynym sposobem zapobiegania siwym włosom jest zapobieganie starzeniu się. Jeśli jednak już zaczęłaś siwieć przedwcześnie, masz kilka możliwości, by ukryć tę siwiznę:

Produkty do koloryzacji włosów

Możesz użyć trwałych lub półtrwałych farb, aby ukryć swoje siwe włosy. Produkty te zawierają substancje chemiczne, które barwią włosy poprzez osadzanie pigmentów na łodygach włosów. Cząsteczki pigmentu nie są związane z włosami i zmywają się po kilku myciach. Odsiwiacz do włosów jest dostępny w wielu różnych odcieniach i kolorach, więc możesz znaleźć taki, który najlepiej pasuje do Twojego naturalnego odcienia.

Peruki 

Peruki występują w wielu różnych stylach i kolorach, więc łatwo znaleźć taką, która idealnie pasuje do własnego koloru włosów. Są one również regulowane, więc można je dopasować do głowy, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas wietrznych dni. Wiele osób woli nosi peruki, ponieważ są one znacznie łatwiejsze do utrzymania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*