Jakie rodzaje drukarek mogą się przydać do pracy w biurze?

Jakie rodzaje drukarek mogą się przydać do pracy w biurze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdej branży niezbędnym urządzeniem jest drukarka. W zależności od profilu firmy, potrzeby są zróżnicowane i nie zawsze zamykają się jedynie na wyborze pomiędzy drukarką laserową, igłową, czy atramentową. Różnego rodzaju dokumenty idą w parze z różnymi czynnościami, w skład których wchodzi często kodowanie znaczników i generowanie etykiet. 

Drukarka termiczna czy termotransferowa? 

Zakłady produkcyjne, magazyny, logistyka- najczęściej tam potrzebna jest drukarka etykiet, która wcale nie musi kosztować kilkudziesięciu tysięcy. W tym przypadku warto zastanowić się, jakie urządzenie będzie bardziej przydatne i określić wymagania dotyczące etykiet, czyli ich kolor, wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne, jak duże nasłonecznienie lub wilgoć. Drukarka termiczna polecana jest do wytwarzania dużej ilości etykiet, jednak słabszej jakości, ich trwałość wynosi kilka dni, za to termotransferowa charakteryzuje się wytwarzaniem dużo lepszych etykiet, jednak koszty jej utrzymania są wyższe. 

Optymalizacja pracy

W przedsiębiorstwach, gdzie wytwarza się dużą ilość etykiet, niezbędnym wyposażeniem jest drukarka RFID. Jest to połączenie czytnika RFID z urządzeniem drukującym, co więcej, zastępuje ręczne kodowanie, co znacznie ułatwia wykonywanie pracy. Dzisiaj, w tego typu drukarkach można kodować etykiety papierowe, foliowe, a także specjalistyczne, np. na metal. Czytnik RFID umieszczony w drukarce jest zarówno koderem, jak i weryfikatorem nałożonych kodów, zamontowany został w celu ograniczenia mogących wystąpić na tym etapie błędów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*