Jakie prędkości może osiągnąć prywatny odrzutowiec?

Jakie prędkości może osiągnąć prywatny odrzutowiec?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prywatny odrzutowiec może podróżować z dużą prędkością, ale prędkość jest ograniczona przez typ samolotu i warunki.

Prędkość maksymalna

Każdy samolot ma określoną maksymalną prędkość, z jaką może lecieć. Ta maksymalna prędkość nazywana jest Vne (Velocity, Never Exceed). Vne to maksymalna prędkość, z jaką może lecieć samolot bez ryzyka uszkodzenia konstrukcji lub nadmiernego obciążenia komponentów. Maksymalne prędkości prywatnych odrzutowców zależą od ich mocy, która jest obliczana przez pomnożenie pojemności skokowej silnika przez jego obroty.

Najszybsze prywatne odrzutowce latają z prędkością porównywalną do samolotów komercyjnych, ale utrzymują większe wysokości. Najczęściej stosowanym paliwem w prywatnych odrzutowcach jest nafta Jet A-1, która jest podobna do benzyny lotniczej (AvGas).

Różne konfiguracje

Prywatne odrzutowce występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Niektóre są wystarczająco małe dla jednego lub dwóch pasażerów, podczas gdy inne są wystarczająco duże, aby pomieścić 20 pasażerów lub więcej. Odrzutowce mogą być skonfigurowane z takimi udogodnieniami jak kuchnia, pomieszczenia sypialne i łazienki.

Prywatny odrzutowiec wynajem jest bardzo dobrą opcją dla osób, które w bardzo krótkim czasie muszą się dostać w konkretne miejsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*