Kto i jak może zastrzec znak towarowy?

W dzisiejszych czasach wiele firm i nie tylko decyduje się na zastrzeżenie znaku towarowego. Pozwala on bowiem skutecznie wyróżnić własne produkty lub usługi na tle tych oferowanych przez inne podmioty działające w danej branży. Takie działanie wpływa na znacznie szybszy rozwój biznesu i optymalnie zabezpiecza nazwę lub logo marki przed różnego rodzaju oszustami. Jeśli chcemy uzyskać pomoc w zakresie rejestracji znaku towarowego, możemy skorzystać z usług kancelarii prawnej ATM.legal – PL.

Rozwiązanie niezwykle opłacalne

Znak towarowy może z powodzeniem zastrzec zarówno firma i przedsiębiorstwo, jak i stowarzyszenie czy nawet osoba prywatna (np. bloger działający prężnie w internecie). Jednym słowem każdy, kto pragnie inwestować w rozpoznawalność oraz promocję swojej marki. Jest to swoista wizytówka świadcząca o wysokim prestiżu, a także pozycji na rynku. Pamiętajmy o tym, że bez rejestracji znaku towarowego ponosimy ryzyko znacznych strat finansowych – wystarczy bowiem, że konkurencyjny podmiot zacznie wykorzystywać w działaniach marketingowych podobne logo, a część klientów z pewnością da się nabrać.

Procedura zastrzegania omawianego symbolu jest w tym przypadku bardzo prosta. Należy wypełnić odpowiedni formularz w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej (zlokalizowanym w Warszawie), ewentualnie w Urzędzie Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej (jeśli zakres działalności rozciąga się poza granice ojczyzny). Można to zrobić stacjonarnie, ale najprościej jest skorzystać z elektronicznego dokumentu dostępnego na stronie internetowej danej instytucji. Kolejne kroki to uiszczenie stosownej opłaty i oczekiwanie na decyzję. Jeśli zależy nam na szybkim przebrnięciu przez ten proces, powinniśmy koniecznie zwrócić się po pomoc do tej kancelarii prawnej: https://atm.legal/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 20 =