Jakie formalności trzeba spełnić w celu wynajmu maszyn i urządzeń budowlanych?

Jakie formalności trzeba spełnić w celu wynajmu maszyn i urządzeń budowlanych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Formalności są niezbędne

Często firmy budowlane podejmują się zleceń, do których nie posiadają odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Wtedy, mimo najszczerszych chęci, trzeba szukać ratunku. Zakup takiego zaplecza na potrzeby jednorazowych prac, mija się z celem i sprawi, że stanie się ono kompletnie nieopłacalne. Tutaj z pomocą przychodzą wypożyczalnie sprzętu, takie jak http://www.lurent.pl. Nasuwa się pytanie: jakie wymogi trzeba spełnić, aby uzyskać taki sprzęt?

Asortyment wypożyczalni

Do dyspozycji klientów oddany zostaje szeroki wachlarz maszyn. Począwszy od ciężkiego sprzętu, takiego jak minikoparki. Do tego można użyczyć wózki, drabiny, nagrzewnice, rusztowania czy opalarki. Wszystkie są produkcji renomowanych firm, cieszących się uznaniem w branży. Zasady użytkowania każdego z urządzeń są każdorazowo przedstawiane w przystępny do zrozumienia sposób. Większość wypożyczalni przedstawia swoją ofertę za pośrednictwem strony internetowej w przystępny sposób. Wszystkie sprzęty są przedstawione przejrzyście i od razu widać koszt usługi. Oczywiście, możliwe jest także sprawdzenie aktualnie dostępnych maszyn drogą telefoniczną i mailową, czy też poprzez osobistą wizytę w siedzibie wypożyczalni.

Wymogi do spełnienia

Klient powinien przed pierwszym wypożyczeniem przedłożyć w firmie niezbędne dokumenty. W przypadku, gdy podmiotem jest przedsiębiorca, musi przedstawić dokumenty nadania NIP i REGON i wpis do ewidencji, a także przejść przez rozmowę z pracownikiem wypożyczalni. Po pozytywnej opinii wpłaca kaucję w ustalonej wysokości. Każdy dodatkowy dokument poświadczający autentyczność firmy i jej zdolności finansowe jest mile widziany. Podobnie sprawa ma się z osobą fizyczną. Do biura należy dostarczyć dowody tożsamości wraz ze zdjęciem, numer NIP, ostatnie rachunki za gaz, wodę i prąd, a potem procedura ma się tak samo jak w przypadku firm. Przy kolejnych kontaktach z daną wypożyczalnią, proces pozyskania maszyny skraca się tylko do potwierdzenia odbioru urządzenia i wpłacenia odpowiedniej kaucji. Wypożyczając dany sprzęt już któryś raz, warto się zastanowić nad jego zakupem. Wtedy najlepiej zwrócić się do zaprzyjaźnionej spółki, do tej, która udostępniała w przeszłości narzędzia do pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*