Jak znaleźć odpowiednie hospicjum dla chorego?

Ciężka, nieuleczalna choroba nowotworowa bliskiej osoby to bardzo trudny temat, wielu ludzi nie umie sobie z nim poradzić. Tacy ludzie często wymagają nieustannej opieki i wsparcia psychicznego, którego najczęściej potrzebują również niewykwalifikowani opiekunowie w postaci małżonków lub dzieci pacjenta. 

Jeśli znaleźliśmy się takiej sytuacji, a nasze dotychczasowe życie nie pozwala na rezygnację z pracy, dobrym wyjściem jest znalezienie profesjonalnej opieki w hospicjum, dającej wsparcie dla chorego i jego rodziny. Potrzebując tego typu pomocy, czujemy się zagubieni, dlatego najlepszym wyjściem jest fundacja onkologiczna, która odpowie na wszystkie pytania i pokieruje naszymi działaniami w celu znalezienia odpowiedniego ośrodka.

Alternatywa dla specjalistycznego ośrodka

Hospicjum często utożsamiane jest z opieką paliatywną nakierowaną na łagodzenie cierpienia nieuleczalnie chorej osoby. Nie do końca jest to prawda, gdyż działalność hospicjum polega na całościowej opiece nad pacjentem. Zazwyczaj w tym przypadku pracują również wolontariusze, którzy pomagają w ciężkich do wykonania codziennych czynnościach związanych np. z zakupami. 

Chcąc znaleźć ośrodki zajmujące się takim tematem jak hospicjum domowe Warszawa lub jakiekolwiek inne, duże miasto na pewno będzie dobrym miejsce do poszukiwań, jednak zdarza się, że w mniejszych miejscowościach tego typu działalność prowadzą ośrodki przykościelne. Warto pamiętać, że opieką domową może zostać objęta każda osoba nieuleczalnie chora, która nie zostanie poddana leczeniu przyczynowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − trzy =