Jak znaleźć odpowiednie hospicjum dla chorego?

Jak znaleźć odpowiednie hospicjum dla chorego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężka, nieuleczalna choroba nowotworowa bliskiej osoby to bardzo trudny temat, wielu ludzi nie umie sobie z nim poradzić. Tacy ludzie często wymagają nieustannej opieki i wsparcia psychicznego, którego najczęściej potrzebują również niewykwalifikowani opiekunowie w postaci małżonków lub dzieci pacjenta. 

Jeśli znaleźliśmy się takiej sytuacji, a nasze dotychczasowe życie nie pozwala na rezygnację z pracy, dobrym wyjściem jest znalezienie profesjonalnej opieki w hospicjum, dającej wsparcie dla chorego i jego rodziny. Potrzebując tego typu pomocy, czujemy się zagubieni, dlatego najlepszym wyjściem jest fundacja onkologiczna, która odpowie na wszystkie pytania i pokieruje naszymi działaniami w celu znalezienia odpowiedniego ośrodka.

Alternatywa dla specjalistycznego ośrodka

Hospicjum często utożsamiane jest z opieką paliatywną nakierowaną na łagodzenie cierpienia nieuleczalnie chorej osoby. Nie do końca jest to prawda, gdyż działalność hospicjum polega na całościowej opiece nad pacjentem. Zazwyczaj w tym przypadku pracują również wolontariusze, którzy pomagają w ciężkich do wykonania codziennych czynnościach związanych np. z zakupami. 

Chcąc znaleźć ośrodki zajmujące się takim tematem jak hospicjum domowe Warszawa lub jakiekolwiek inne, duże miasto na pewno będzie dobrym miejsce do poszukiwań, jednak zdarza się, że w mniejszych miejscowościach tego typu działalność prowadzą ośrodki przykościelne. Warto pamiętać, że opieką domową może zostać objęta każda osoba nieuleczalnie chora, która nie zostanie poddana leczeniu przyczynowemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*