Jak zmotywować się do podnoszenia swoich kompetencji?

Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do tego co posiada, przykładowo do swojej pracy. Dlatego też niewielu ludzi decyduje się na to, by w jakimś momencie życia zrezygnować ze swojego stałego zatrudnienia. Ludzie niestety nie podnoszą swoich kwalifikacji wierząc, że w danej pracy spędzą całe swoje życie. Tymczasem rynek jest naprawdę wymagający i dla osób, które nie robią nic w celu doskonalenia, często w końcu brakuje posad.

Czy warsztaty mogą pomóc w motywacji?

Dlatego też w wielu firmach odbywają się cykliczne warsztaty motywacyjne. Prowadzi jej kilka firm, a bardziej znaną jest Reiss Motivation Profile. Można na nich dowiedzieć się co zrobić, by zmotywować się do działania. Niestety bardzo szybko przyzwyczajamy się do wygody. Nie chcemy wychodzić poza swoją strefę komfortu, którą tak lubimy i która nam odpowiada. Dlatego też wizja zrobienia nowego kursu czy też pójścia na jakieś szkolenie, nie wydaje nam się zazwyczaj atrakcyjna. W końcu trzeba na to poświęcić swój czas i często pieniądze, a to nam się w głowie zazwyczaj nie kalkuluje.

Tymczasem patrząc na to bardziej przyszłościowo, takie postępowanie naprawdę ma sens. Obecnie wielu ludziom uświadamiają to właśnie warsztaty motywacyjne. Można na nich odebrać całkiem sporą dawkę motywacji. Warto dowiedzieć się na takich warsztatach co robić, by mieć więcej energii do działania. Poza tym przykłady i kwestie omawiane podczas takich zajęć, same w sobie są ogromnym „kopem” do działania. Dlatego też bardzo często na takie warsztaty wysyłają nawet firmy. Pracodawcy mają bowiem nadzieję, że pracownicy będą chcieli się szkolić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − dziewięć =