Czy terapia dla par może być skuteczna?

Czy terapia dla par może być skuteczna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia dla par bywa często ostatnią deską ratunku dla wielu związków, w których wraz z upływem czasu pojawiają się różne problemy i kłopoty z komunikacją. Jej powodzenie zależy w dużej mierze od tego, czy obie strony są odpowiednio zmotywowane, a także otwarte i gotowe na podjęcie tego rodzaju wysiłku. Warto pamiętać, że głównym celem terapii wbrew pozorom wcale nie jest ocalenie danej relacji za wszelką cenę. Chodzi bowiem o to, aby małżonkowie zrozumieli przyczynę kryzysu, przepracowali wszelkie problemy i podjęli ostateczną decyzję o wspólnej przyszłości. 

Wszystko zależy od determinacji i dobrej woli

W wielu małżeństwach czy związkach nieformalnych pojawiają się konflikty, kryzysy oraz nieporozumienia. Tego typu trudności mogą występować na różnych etapach znajomości i wynikać z rozmaitych przyczyn – np. ze zdrady jednego z partnerów, bezpłodności, nadużywania alkoholu lub kłopotów finansowych. Jeśli partnerom nie uda się samodzielnie dojść do porozumienia, wówczas najsensowniejszym rozwiązaniem jest udanie się na terapię dla par, o której można uzyskać więcej informacji na https://www.centrum-ja.com.pl

Warto zaznaczyć, że jest to bardzo często jedyny sposób na uniknięcie bolesnego rozwodu lub rozstania. Czas jej trwania to zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy – oczywiście przy założeniu, że spotkania odbywają się przynajmniej raz w tygodniu. Wspólna rozmowa z doświadczonym psychoterapeutą pozwala wypracować właściwą strategię działania na rzecz związku, ale warunkiem powodzenia jest gotowość do pracy nad sobą i autentyczne pragnienie ocalenia relacji.

Każda z osób powinna być doskonale świadoma tego, że najważniejsza jest szczerość i otwartość, a także motywacja. Bez tego cały proces może się zakończyć niepowodzeniem. Jeśli jesteśmy w sytuacji kryzysu w związku i zależy nam, aby była skuteczna terapia dla par Warszawa jest miastem, w którym bez trudu znajdziemy doskonale wykształconego, doświadczonego specjalistę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*