Jak wyróżnić reklamę?

W natłoku reklam wiele osób z góry zaczyna je lekceważyć. Tym samym nawet dokładając wszelkich starań, nie zawsze udaje nam się dotrzeć do konsumenta. By manewr ten był skuteczny, trzeba stworzyć materiał promocyjny, które wyróżni się na tle innych i zwróci uwagę przechodniów czy uczestników targów. Jak można tego dokonać? 

Wielkość i oświetlenie

To jak została przygotowana sama reklama pod względem graficznym czy merytorycznym, może ostatecznie nie mieć znaczenia jeśli nie zostanie umieszczona na odpowiednim nośniku. Powinno to być coś co szybko przykuje wzrok, a najłatwiej osiągnąć to stosując rozwiązania zarówno duże, jak i dobrze oświetlone, gdyż właśnie wtedy mimo wszystko spoglądamy na taki element i przyswajamy jakieś informacje.

Dobrym pomysłem jest zatem umieszczenie materiałów na słupie reklamowym, najlepiej podświetlanym lub umieszczonym w pobliżu innego źródła świata, by był widoczny także wieczorami. Doskonale sprawdzają się coraz bardziej dostępne wyświetlacze ledowe, które mogą przybierać formę kasetonu reklamowego lub można je wykorzystać jako szyld w pobliżu promowanego punktu stacjonarnego. 

Promocja na stoiskach

Bardzo często informacje reklamowe podawane są przy okazji różnych targów branżowych lub innych większych wydarzeń. Zwykle korzysta się wtedy ze stoiska, które może być niewidoczne na tle wielu innych. Potrzebny jest zatem element, który wyróżni nas i w takich okolicznościach, a nie zawsze możemy sobie wtedy pozwolić na jakiś element oświetleniowy.

Z pewnością warto pomyśleć w takim przypadku o parasolach reklamowych, dzięki którym będziemy widoczni z daleka. Przykłady można zobaczyć na https://inventini.com/parasole-reklamowe/. W podobny sposób można wykorzystać tablice na podwyższeniu, tak by klient dostrzegał nasz przekaz już z daleka. Zapadnie on wtedy w jego świadomości i może zachęcić go do zagłębienia się w charakterystykę danej firmy czy konkretnego produktu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa − 2 =