Jak wymienić pasek w zegarku?

Jak wymienić pasek w zegarku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo tego, że każdy obecnie ma dostęp do telefonu, na którym jest możliwość sprawdzenia godziny, noszenie zegarków nie straciło na popularności. Dziś najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest czasomierz zakładany na nadgarstek. Oprócz aspektu praktycznego przedmiot ten jest też wtedy ozdobą, formą biżuterii, a nieraz, przez wybór wyjątkowo drogiej marki, sposobem na podkreślenie statusu społecznego. Koperta, czyli serce zegarka wykonana jest z materiałów trwałych, zazwyczaj metalu i szkła, jednak pasek z biegiem czasu może się niszczyć. 

Samodzielna wymiana, czy pomoc specjalisty?

Stała eksploatacja, ściąganie i zakładanie powodują przetarcia, rysy i pęknięcia, nawet jeśli opaska wykonana jest z wysokiej jakości skóry. Z drugiej strony noszenie wciąż identycznego przedmiotu może się zwyczajnie nudzić. Osoby, które czują się na siłach, mogą spróbować same wymienić pasek w zegarku. Proces wymaga specjalnych narzędzi do wymiany lub małego, płaskiego śrubokrętu. Należy rozchylić teleskop utrzymujący mocowanie, przełożyć go do nowej opaski i umieścić z powrotem w kopercie.

Aby cała operacja się udała, trzeba wówczas dobrać elementy, które nie tylko podobają się wizualnie, ale przede wszystkim będą pasowały rozmiarem do posiadanego czasomierza. Wymianę można bardzo sobie ułatwić, korzystając z pomocy specjalisty. Zegarmistrz nie tylko pomoże wybrać pasek zgadzający się z wymiarami zegarka, ale także od ręki wymieni stary na nowy. Dodatkowo można mieć wtedy pewność, że wszystko odbędzie się profesjonalnie, a przedmiot nie zostanie uszkodzony lub porysowany w wyniku niekompetentnego działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*