Jak urządzić mieszkanie w stylu prowansalskim?

Jak urządzić mieszkanie w stylu prowansalskim?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając nowe lub wyremontowane mieszkanie warto zdecydować się na jeden konkretny styl. Zachowanie spójności w tym zakresie we wszystkich pomieszczeniach spowoduje, że nasze mieszkanie będzie wyglądało gustownie. Przy czym mniej istotny jest wybór konkretnego stylu. Zdecydowanie bardziej trzymanie się jego zasad. Możemy oczywiście wprowadzić do niego pewne autorskie modyfikacje. Dobrze jednak, by nie były ono zastosowane z umiarem i ze smakiem. Szukając pomysłu na aranżację mieszkania mamy do wyboru wiele stylów. Możemy wybierać spośród następujących: nowoczesny, skandynawski, tradycyjny, klasyczny, minimalistyczny, industrialny, glamour, vintage, rustykalny, włoski, kolonialny, art deco, eklektyczny, nowojorski, prowansalski. Ciekawym wyborem może okazać się ten ostatni.

Od czego zacząć?

Na pewno od gruntownego zapoznania się z jego charakterystyką oraz fotografiami urządzonych w tym stylu mieszkań. Jeśli nie mamy czasu albo ochoty zajmować się tym osobiście można pomyśleć o zatrudnieniu projektanta wnętrz. Kolejnym krokiem będzie wybór mebli i dodatków, gdyż to właśnie na nich styl prowansalski się głównie opiera. Meble kuchenne czy komoda do sypialni z pewnością pozwolą nam już na pierwszy rzut oka rozpoznać cechy charakterystyczne tego stylu.

Poszukując mebli, warto zainteresować się ofertą sklepów internetowych. Posiadają one zazwyczaj bardzo szeroki asortyment i pozwalają na spokojnie się z nim zapoznać. Duża część prowadzi również sprzedaż stacjonarną. Ciekawą ofertę można znaleźć np. na stronie https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/meble/meble-tapicerowane-2/fotele-tapicerowane/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*