Jak urządzić domowe biuro?

Jak urządzić domowe biuro?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo wiele osób wykonujących wolne zawody i pracujących zdalnie decyduje się na urządzenie we własnym domu biura. Warto zaaranżować je w taki sposób, aby zapewnić sobie maksymalną koncentrację oraz komfort na wysokim poziomie. Kluczowe znaczenie mają oczywiście meble, które powinny być przede wszystkim wygodne, ergonomiczne i funkcjonalne. Mnóstwo ciekawych konstrukcji w postaci foteli, biurek, kanap czy krzeseł znajdziemy w ofercie znanej i cenionej firmy Bryła Plus

Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu 

Urządzając domowe biuro, w pierwszej kolejności należy wstawić do niego biurko o minimalnej długości 90 cm i szerokości 120 cm. Wybierajmy modele proste w formie (w kształcie prostokąta lub litery L), z regulacją wysokości i specjalnie wydzielonym miejscem na komputer oraz wszelkie urządzenia peryferyjne. W tym przypadku liczy się bowiem głównie funkcjonalność, a aspekty wizualne odgrywają rolę drugorzędną.

Kolejnym niezbędnym meblem jest fotel – najlepiej tapicerowany skórą (ewentualnie miękką tkaniną) i wyposażony w zagłówek, podłokietniki oraz podnóżek. Jeśli interesują nas nowoczesne fotele do biura, znajdziemy je bez problemu w sklepach internetowych. Dodatkowo można umieścić we wnętrzu niewielką kanapę przeznaczoną do relaksu i dwa krzesła dla ewentualnych gości. Bardzo duże znaczenie ma również oświetlenie, które powinno składać się z lampy sufitowej oraz biurkowej lampy punktowej wyposażonej w ruchome ramię i solidny klosz. Pożądana jest ponadto stonowana kolorystyka ścian (biel, beż, jasny brąz, błękit itp.) i minimalna ilość dodatków dekoracyjnych (doniczki z roślinami, obraz oprawiony w ramy, minimalistyczny dywan).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*