Jak uniknąć podsłuchu?

Jak uniknąć podsłuchu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stosowanie różnych urządzeń służących do rejestrowania albo przekazywania dźwięku stało się w dzisiejszych czasach powszechne. Są to m.in. podsłuchy (np. w postaci niewielkich pluskiew), dyktafony szpiegowskie, a także urządzenia transmitujące za pomocą sieci GSM i fal radiowych. Jeśli chcemy się uchronić przed ich działaniem, powinniśmy się stosować do konkretnych zasad oraz zakupić odpowiedni sprzęt wykrywający i zagłuszający sygnał. Jest on dostępny w internetowych i stacjonarnych sklepach detektywistycznych.

Proste i nieco bardziej skomplikowane rozwiązania

Osobom, którym zależy na wysokiej poufności rozmów prowadzonych w domu prywatnym lub firmie, zaleca się zakupienie wykrywacza urządzeń podsłuchowych (zwanego detektorem), wyposażonego dodatkowo w funkcję wykrywania pola magnetycznego. Pozwala on skutecznie ujawnić m.in. tradycyjne podsłuchy, nadajniki GSM i radiowe, lokalizatory GPS, dyktafony, mikrofony, a także telefony komórkowe połączone z tzw. stacjami bazowymi. W grupie wykrywaczy mieszczą się również proste mierniki częstotliwości (do zastosowań amatorskich), analizatory wielokanałowe (do ujawniania podsłuchów na Bluetooth, WiFi itp.) oraz urządzenia na filtry fałszywych alarmów (bardzo czułe i niereagujące na zwykłe sprzęty domowe).

Alternatywą są generatory harmoniczne, wysyłające falę dźwiękową zaburzającą nagranie, a także zagłuszacze sygnału GSM do małych pluskiew wyposażonych w kartę SIM. Należy również unikać instalowania aplikacji niewiadomego pochodzenia w smartfonie, a w trakcie rozmów dokładnie obserwować otoczenie. Przedsiębiorcy mogą się ponadto zdecydować na wybudowanie w siedzibie firmy specjalnej sali w formie pokoju mieszczącego się w większym pomieszczeniu. Ściany takiej konstrukcji są precyzyjnie wytłumione i nie przepuszczają zarówno fal radiowych, jak i sygnału GSM. Ostatnim rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura detektywistycznego, którego pracownicy profesjonalnie zajmują się wykrywaniem podsłuchów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*