Jak tanio promować nową firmę?

W naszym kraju każdego roku powstaje co najmniej 200 000 nowych firm. Niestety tylko nieliczne z nich odniosą sukces, ponieważ utrzymanie się na konkurencyjnym rynku jest niezwykle trudne, a często wręcz niemożliwe. W dzisiejszych czasach istotny jest bowiem nie tylko sam pomysł na biznes, ale również, a może przede wszystkim, dobrze zaplanowana promocja proponowanych przez dany podmiot produktów lub usług.

Rozwiązania proste, a jednocześnie niezwykle skuteczne

Wielu nowych przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, czy można tanio i jednocześnie skutecznie wypromować firmę. Z całą pewnością początkujący biznesmen nie dysponuje wielkimi środkami finansowymi na reklamę telewizyjną czy prasową, więc musi się ograniczyć do mniej konwencjonalnych form promocji. Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie bloga firmowego zarówno z pozycji doradcy, jak i eksperta. W ten sposób stosunkowo łatwo jest zdobyć zaufanie klientów.

Ciekawym rozwiązaniem jest również marketing relacyjny, polegający na stworzeniu własnej sieci kontaktów biznesowych. W tym celu należy założyć profil swojej firmy na różnych serwisach, m.in. Linkedln, Profeo czy Goldenline. Można tam bowiem nawiązywać relacje z partnerami i promować informacje o firmie wśród użytkowników, którzy mogliby być zainteresowani potencjalną współpracą.

Trzecim interesującym konceptem jest gromadzenie i wysyłanie tzw. newslettera, dzięki któremu można przekazywać klientom informacje na temat nowych produktów czy usług wprowadzanych do oferty. Bardziej tradycyjną formą promocji jest natomiast wykorzystywanie w tym celu gadżetów reklamowych z firmowym nadrukiem. Mogą to być pendrive`y, kubki, t-shirty, a nawet parasole reklamowe.

W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się również cukierki z nadrukiem, ponieważ łączą w sobie przyjemne (możliwość zjedzenia ze smakiem) z pożytecznym (skuteczna reklama).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × jeden =