Jak dobierać rodzaj filtra?

Jak dobierać rodzaj filtra?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

ość plastikowych opakowań i butelek zaśmiecających Ziemię przekroczyła już wszelkie możliwe normy. Jest to ogromne zagrożenie dla całego ekosystemu, ponieważ plastik to materiał, który nie ulega rozkładowi. Jednym z rozwiązań tego problemu jest stosowanie wody filtrowanej zamiast butelkowanej – pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

Pamiętajmy też, że popularna kranówka nie zawsze jest wystarczająco czysta, biorąc pod uwagę zwłaszcza stan rur w naszych domach. Dlatego na co dzień warto stosować dzbanki i ekspresy filtrujące z wymiennymi wkładami.

Wszechstronne rozwiązania

Zawartość wkładu filtrującego stosowanego w dzbankach i ekspresach jest w pełni degradowalna, a plastik podlega recyklingowi. Przed wyborem właściwego produktu należy oczywiście kupić dzbanek, który będzie im odpowiadał – np. filtr brita maxtra+ idealnie pasuje do pojemników marki Brita dedykowanych tym konkretnym wkładom. Na rynku jest zresztą dostępnych mnóstwo różnych dzbanków – jedne z nich posiadają zamykaną klapę w górnej części ze wskaźnikiem zużycia, a inne mają wbudowany chip w celu komunikacji z filtrem.

Warto także wspomnieć o możliwości nabycia filtrów wzbogaconych o magnez. Są one polecane zwłaszcza osobom wyjątkowo aktywnym ruchowo lub spożywającym duże ilości kawy (wypłukuje ona ten minerał z organizmu). Takie wkłady oferują różni producenci, więc każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o filtry do ekspresów, to nie jest tak ważne, jakiej firmy są to produkty, Istotne jest natomiast ich regularne używanie i wymiana na nowe w momencie wyczerpania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*