Gdzie zamówić obrazy ze stacjami drogi krzyżowej?

Gdzie zamówić obrazy ze stacjami drogi krzyżowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kościół posiada swój unikalny styl. Pomimo różnic, znajdziemy tu także określony rozkład dekoracji. Na ścianach świątyni od wewnątrz zazwyczaj znajdują się stacje drogi krzyżowej, umożliwiające właściwe odprawienie nabożeństwa. Niewiele osób zastanawia się jednak nad tym, gdzie wspólnota zamawia owe ozdoby.

Postęp dotarł także tutaj?

Kościół nadal jest stosunkowo konserwatywny, ale technologia ma przełożenie na coraz więcej aspektów. Mowa tu chociażby o stronach internetowych, na których informuje się wiernych o godzinach uroczystości. W kwestii zakupów także podąża się za postępem. Stacje drogi krzyżowej do kupienia znajdują się zatem powszechnie w Internecie.

Nie jest to jedyne rozwiązanie, ale charakteryzuje się szczególną wygodą. Zwłaszcza, gdy kupuje się obrazy, które można bez problemu zobaczyć online dzięki możliwościom aparatów cyfrowych.

Sklepy kościelne

Na terenie każdego większego miasta znaleźć można określone sklepy, które oferują produkty dla miejscowych parafii. Dostęp do tego typu miejsc zdobywa się dzięki tradycyjnemu ,,poleceniu”. Kościoły korzystają z tych propozycji, ponieważ można stacje zobaczyć ,,na żywo”. Zdjęcia pokazują wiele, ale nie zawsze oddają wiernie kształt lub wielkość ozdoby.

Stacje drogi krzyżowej są stosunkowo popularnym wykończeniem wnętrz kościelnych, stąd też znaleźć można je w hurtowniach katolickich. Plusem tego typu miejsc jest większy wybór, ale to zazwyczaj placówki oddalone od siedziby parafii, co wiąże się z dodatkowym transportem do miejsca docelowego. Koszty rosną wraz z wielkością stacji, które zdecydowano się kupić. Trzeba pamiętać, że na ogromnym filarze kościelnym ozdoby wyglądają niepozornie, ale tak naprawdę są całkiem sporych rozmiarów.

Artykuł napisany we współpracy z Sklep Sakralny. Sprawdź także: ogrzewanie na ławki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*