Etapy przygotowania do budowy garażu

Etapy przygotowania do budowy garażu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio wykonany garaż jest wprost idealnym miejscem do przechowywania samochodu osobowego (optymalna ochrona przed deszczem, słońcem, śniegiem itp.), a na dodatek z powodzeniem można w nim trzymać narzędzia ogrodowe i inne sprzęty. Jego budowa powinna być jednak bardzo starannie przemyślana i zaplanowana. Duże znaczenie ma np. wybór bramy wjazdowej, ponieważ stanowi ona główną barierę dla złodziei. Warta zainteresowania jest w szczególności brama segmentowa Hormann, charakteryzująca się dużą wytrzymałością, wysokim poziomem zabezpieczeń i łatwością w obsłudze. 

Bez dobrego projektu ani rusz 

Pierwszym etapem przygotowania do budowy garażu jest zawsze zgromadzenie niezbędnych dokumentów, które należy dołączyć do wniosku o pozwolenie na budowę (musi on zostać złożony w Starostwie Powiatowym). Jest to przede wszystkim projekt wykonany przez wykwalifikowanego architekta (koszt to około 1000-2000 zł) oraz mapa zagospodarowania terenu. Niekiedy są też potrzebne inne papiery, co wynika z aktualnych przepisów obowiązujących na danym terenie. Pamiętajmy, że jeśli nie dopełnimy tej formalności, wówczas jesteśmy narażeni na wysoką opłatę legalizacyjną, a nawet konieczność rozbiórki obiektu.

Kolejnym istotnym punktem przygotowań jest wybór materiału, z jakiego ma powstać garaż. Najlepiej zdecydować się na konstrukcję murowaną, ocieploną dodatkowo wełną mineralną, która gwarantuje wysoki poziom izolacyjności termicznej, a także akustycznej. Ostatni etap polega na wyborze konkretnego rodzaju bramy wjazdowej. Godne polecenia są zwłaszcza segmentowe bramy garażowe Hormann, wyróżniające się znakomitą funkcjonalnością i posiadaniem nowoczesnego napędu automatycznego, sterowanego za pomocą pilota. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*