Efekty treningu siłowego

Efekty treningu siłowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie pożądanej sylwetki jest regularny trening siłowy. Polega on głównie na wykonywaniu rozmaitych ćwiczeń z ciężarami – zazwyczaj jest to sztanga z talerzami lub hantle. Oprócz tego często wykorzystuje się akcesoria fitness w postaci odważników kettlebell, pojedynczych gryfów, piłek z tworzywa sztucznego, gum i taśm oporowych czy ściskaczy do dłoni. Wymienione elementy można kupić na https://matmarco-fitshop.pl/pl/c/Akcesoria-fitness/14.

Zwiększenie masy mięśniowej to nie wszystko

Podstawowym efektem systematycznego treningu siłowego jest oczywiście wyraźne rozbudowanie tkanki mięśniowej lub jej znaczne wzmocnienie – w zależności od dobranego ciężaru oraz liczby powtórzeń w serii. Poza tym ćwiczenia tego typu skutkują zazwyczaj zauważalną poprawą wydolności organizmu, redukcją masy ciała (doskonały dodatek do diety odchudzającej) oraz zwiększeniem zdolności motorycznych, czyli ogólnej sprawności ruchowej. Wszystko to prowadzi do utrzymania optymalnej sylwetki. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że trening siłowy ma również ogromny wpływ na ludzkie zdrowie. Jego rezultatem może być m.in.:

– obniżenie tętna w trakcie intensywnego wysiłku, a tym samym wzrost wydolności całego układu sercowo-naczyniowego

– spadek lub stabilizacja ciśnienia tętniczego u osób cierpiących na chroniczne nadciśnienie (poprawa pracy układu krążenia)

– podniesienie wrażliwości organizmu na insulinę, co jest niezbędne w leczeniu cukrzycy i innych groźnych chorób

– pobudzenie procesu rozwoju gęstości kośćca, co wiąże się z ograniczeniem ryzyka osteoporozy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*