Dom przyjazny ekologii – o co zadbać?

Dom przyjazny ekologii to same korzyści dla jego właściciela. Decydując się na niego, będziemy mogli zauważyć efekty w postaci niższych rachunków za niektóre media, jak na przykład energię elektryczną. Ekologiczne powody również są ważne – tworząc budynek przyjazny środowisku, przynajmniej w niewielkim stopniu przyczyniamy się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Pierwszy krok możemy uczynić, zwracając się do firmy, która montuje przydomowe oczyszczalnie ścieków w łódzkim jest sporo takich działalności.

Tanio i ekologicznie

Taka oczyszczalnia to rozwiązanie korzystne zwłaszcza w małych miejscowościach. Tam, gdzie mamy do czynienia z niewielką gęstością zabudowy nie zawsze opłaca się gminom budować sieć kanalizacyjną. Rozwiązaniem dla mieszkańców jest montaż pojemnika na szambo składającego się z kilku komór, czyli domowej oczyszczalni. Takie są dostępne na http://www.eko-lux.com/. Koszt utrzymania całej instalacji z reguły nie przekracza 400 złotych rocznie. Niekiedy można się też ubiegać o dofinansowanie na ten cel z urzędu gminy lub z funduszy unijnych.

Jak to działa? 

Działanie takiego systemu polega na wywoływaniu we wnętrzu zbiornika całkowicie naturalnych procesów oczyszczających ścieki. Mogą być one następnie odprowadzane do rowów melioracyjnych, czy rzek bez obawy o stworzenie zagrożenia dla środowiska. Innymi wartymi uwagi i przyjaznymi dla środowiska urządzeniami są panele słoneczne. Umieszcza się je zazwyczaj na dachu budynków, co umożliwia czerpanie darmowej energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =