Do czego służy wózek widłowy? Możesz być w szoku!

Do czego służy wózek widłowy? Możesz być w szoku!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek widłowy to urządzenie transportowe w kształcie wideł służące do podnoszenia i przenoszenia materiałów. Pierwotnie zaprojektowany do użytku przemysłowego, wózek widłowy stał się głównym środkiem przenoszenia towarów w magazynach i fabrykach, a także w branży logistycznej i transportowej.

Pierwszy wózek

Pierwszy patent na wózek widłowy został przyznany w 1916 roku przez Erwina F. Stickle. Wcześniej były one napędzane silnikami parowymi. Dziś napędzane są silnikami diesla lub energią elektryczną. Wózki widłowe są tak powszechne, że często nazywa się je po prostu „wózkami”.

Zastosowania

Wózki widłowe są używane do obsługi szerokiej gamy materiałów, w tym:

  • Palety – duże drewniane lub plastikowe konstrukcje używane do przenoszenia towarów po magazynach i fabrykach;
  • Pudełka – pudełka, które zawierają produkty takie jak książki lub elektronika;
  • Bloki drewna lub metalu – mogą być układane jeden na drugim lub umieszczane obok siebie; bloki te mogą ważyć tysiące kilogramów i wymagają specjalnego sprzętu do podnoszenia.

Bezpieczeństwo

Wózki widłowe wymagają specjalnego szkolenia w zakresie bezpiecznej obsługi, ale łatwo nauczyć się ich obsługi. Niepoprawnie używany wózek widłowy może być niebezpieczny. Jeśli używasz wózka widłowego po raz pierwszy, pamiętaj o odbyciu szkolenia i dokładnym przeczytaniu wszystkich instrukcji producenta. Używaj sprzętu w sposób prawidłowy i noś przez cały czas odpowiedni sprzęt ochronny. Wózek powinien być także regularnie serwisowany. Serwis jest na stronie: http://serwis-mjk.pl/opony-wozki-widlowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*