Dlaczego warto znać angielskie słownictwo biznesowe?

Dawniej język angielski znało niewiele osób, ponieważ w latach PRL-u nie był on nauczany w szkołach. Na szczęście młodsze pokolenia swobodnie nim już operują, co jednak nie znaczy, że opanowali go w stopniu perfekcyjnym. Znajomość podstawowych słów wystarcza może za granicą podczas codziennych czynności, jak przywitanie ze znajomymi, czy robienie zakupów w sklepie. Gdy jednak przychodzi do poważniejszych kwestii jak rozmowy
biznesowe – nie zawsze jest już tak dobrze.

Kiedy znajomość języka się przyda?

Jeżeli interesuje nas kurs z zakresu Business english Kraków czy inne miasta mają specjalistyczne szkoły, gdzie będziemy mieli możliwość efektywnej nauki branżowego słownictwa. Warto je znać choćby ze względu na poszukiwanie pracy. Gdy na rozmowie kwalifikacyjnej pokażemy swoje umiejętności – będzie nam o wiele łatwiej o wymarzone zatrudnienie. Rekruterom dzisiaj nie wystarcza sama znajomość języka potencjalnego kandydata na dane stanowisko – chcą czegoś więcej. Wiedza z zakresu specjalistycznego słownictwa sprawi, że bardziej docenią naszą kandydaturę.

Gdy już raz spróbujemy pracy za granicą, możliwe, że zostaniemy tam na dłużej. Doświadczenie zdobyte podczas takiej pracy może zaprocentować chęcią otwarcia czegoś własnego. Wtedy znajomość języka na poziomie zaawansowanym przyda się jeszcze bardziej, na przykład podczas negocjacji. Jeżeli planujemy rozwijać swoją karierę biznesową, warto postarać się o dofinansowanie kursy językowe Dolny Śląsk oferuje wiele renomowanych szkół, które je oferują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × jeden =