Jak dbać latem o włosy?

Lato to czas urlopów, wyjazdów i imprez. Nasze włosy podczas tych wolnych dni powinny prezentować się jak najlepiej. Jak dbać o włosy latem? Czego używać, żeby zawsze wyglądały jak najlepiej?

Sposoby na włosy latem

Przede wszystkim latem włosy są narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie słoneczne. Z tego względu należy chronić je przed negatywnym wpływem promieniowania UV. Sklepy oferują bardzo dobre kosmetyki do włosów w postaci mgiełek czy odżywek, które posiadają filtr UV. Oprócz tego warto ochronić włosy kapeluszem abo czapką, co dodatkowo wspomoże działanie kosmetyków. Inną sprawą jest kąpiel w słonej morskiej wodzie. Niestety, sól wysusza włosy, przez co stają się łamliwe oraz matowe. Dlatego na czas kąpieli i plażowania można upiąć włosy wysoko na czubku głowy i nie zamaczać ich. Można też pokryć je cienką warstwą olejku, na przykład oleju kokosowego, awokado albo innych olejków.

Mycie włosów latem

Pot, upał i temperatura często działają na włosy i wymagają one częstszego mycia. Na wakacyjnych wyjazdach czy urlopie zazwyczaj brakuje czasu na naturalne suszenie włosów, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z suszarki. Jednak zwykłe suszarki nie sprzyjają włosom, lepiej wybrać profesjonalną suszarkę fryzjerską. Taki sprzęt jest delikatniejszy dla włosów i posiada funkcję suszenia chłodnym nawiewem, który nie tylko nie niszczy włosów, ale też pięknie je wygładza, zapobiegając puszeniu włosów, które mają do tego tendencję latem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − 3 =