Dlaczego każdy kocha Norwegię? Dowiedz się!

Dlaczego każdy kocha Norwegię? Dowiedz się!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z populacją 5 258 317 (stan na październik 2018), Norwegia jest drugim najludniejszym krajem w Skandynawii. Ten nordycki naród ma powierzchnię 385 252 kilometrów kwadratowych (148 747 mil kwadratowych) i graniczy z Finlandią na wschodzie – dzieląc jednocześnie granicę morską ze Szwecją wzdłuż jej zachodniego wybrzeża.

Po pierwsze – Piękny krajobraz

Krajobraz Norwegii jest niezwykle zróżnicowany i obejmuje wiele stref klimatycznych – od umiarkowanych fiordów na południu po mroźne tereny północne, takie jak Finnmarksvidda. W regionach południowych występują bujne lasy i faliste wzgórza. Norwegia posiada również bogate zasoby naturalne – w tym ropę naftową, gaz, minerały i energię wodną.

Po drugie – Przyjaźni ludzie

Norwegia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Nie ma tu przestępstw z użyciem broni palnej, porachunków ani żadnego innego rodzaju przemocy – możesz zostawić swój dom otwarty przez cały dzień bez obawy, że coś mu się stanie!

Po trzecie – Wspaniałe jedzenie

Ponadto, Norwegia ma niesamowite jedzenie. Norweskie jedzenie jest bardzo świeże i zdrowe. Jest też łatwe do wykonania, a smakuje niesamowicie! Norwegowie jedzą ryby przynajmniej raz w tygodniu, a wiele z ich tradycyjnych potraw jest podobnych do jedzenia, które Polacy jedzą od lat.

Norwegowie są wysocy!

Średni wzrost dla mężczyzn w Norwegii wynosi 182 centymetry, a dla kobiet 170 centymetrów. Dla porównania, najwyższym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek odnotowano, był Robert Pershing Wadlow z Alton, Illinois (USA), który miał 2,71 metra wzrostu. Jeśli potrzebujesz transportu do Norwegii, to wejdź na następującą stronę: https://www.scandinavian.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*