Jaką techniką są drukowane książki?

Jaką techniką są drukowane książki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne firmy poligraficzne otrzymują do realizacji coraz więcej zleceń. Drukowane są nie tylko książki, ale też różnego rodzaju publikacje tematyczne, katalogi oraz magazyny. Coraz więcej firm decyduje się również na oryginalne materiały reklamowe, wykonywane w oparciu o innowacyjne metody wydruku. W zależności od specyfiki zlecenia można dostosować najbardziej odpowiednie rozwiązania.

Niezawodne rozwiązania stosowane w poligrafii

Bardzo popularną i wykorzystywaną od wielu lat techniką stosowaną do wydruku książek jest metoda offsetowa. Taka metoda doskonale sprawdza się przy dużym nakładzie, ponieważ wtedy bardzo szybko zwracają się poniesione koszty. Proces przebiega dzięki zastosowaniu aluminiowych matryc, które są naświetlane przy użyciu sprawdzonej technologii. Do niewątpliwych zalet takiej techniki należy wysoka jakość wydruku oraz niewygórowane koszty.

Przy małym i średnim nakładzie książek doskonale sprawdza się niezawodny druk cyfrowy https://www.totem.com.pl/druk-cyfrowy/cyfrowy-druk-ksiazek. Taka technologia jest niezwykle praktyczna, ponieważ pozwala na naniesienie poprawek na każdym etapie realizacji. Co więcej – nie jest konieczne magazynowanie większej ilości egzemplarzy, ponieważ w każdej chwili można wykonać dodruk. W przypadku druku cyfrowego książek dużym atutem są szerokie możliwości w zakresie personalizacji oraz różne metody uszlachetniania wydruku. Wysoka jakość oraz możliwość realizacji różnych pomysłów w ramach tego samego nakładu przekonuje do wyboru tej właśnie techniki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*