Czym zajmują się księgowi w naszej firmie?

Czym zajmują się księgowi w naszej firmie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Księgowi to specjaliści, którzy analizują dane finansowe firmy i przygotowują raporty finansowe, które mogą być wykorzystywane przez kierownictwo do podejmowania decyzji. Chociaż księgowi mogą pracować w wielu różnych branżach, wszyscy odgrywają kluczową rolę w pomaganiu firmom w osiągnięciu sukcesu.

Księgowi pełnią trzy główne funkcje:

Rejestrują transakcje i prowadzą ich ewidencję

Obejmuje to śledzenie, ile pieniędzy wpływa i wypływa z firmy. Obejmuje to również upewnienie się, że wszystkie koszty są rozliczane, tak aby dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy jest wydawanych na daną pozycję lub działalność. Nazywa się to księgowaniem kosztów. Księgowi analizują te informacje, aby określić, czy firma zarabia czy traci pieniądze i czy jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów w zakresie przychodów i zysków.

Przygotowują budżety 

Oznacza to, że wykorzystują sprawozdania finansowe, takie jak rachunek zysków i strat oraz bilans, aby przewidzieć, ile pieniędzy firma zarobi lub straci w przyszłości. Budżety składają się zazwyczaj z informacji z kilku miesięcy i pokazują, ile pieniędzy zostanie wydanych na płace, dostawy i inne wydatki. Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty z dziedziny księgowości, to koniecznie sprawdź stronę http://www.ephemeris.com.pl/o-firmie-c-375.html.

Przygotowują deklaracje podatkowe dla firm

Oznacza, że obliczają, ile podatku będzie należne od dochodu ze sprzedaży lub innych źródeł, takich jak odsetki z kont oszczędnościowych w bankach lub innych instytucjach finansowych. Przygotowanie zeznania podatkowego polega na wypełnieniu formularzy z liczbami z ksiąg rachunkowych (dokumentacji księgowej) wraz z innymi informacjami o firmie, w tym o zyskach i stratach, a także o wielkości sprzedaży brutto (ile klienci zapłacili za towar).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*