Czy półśpiochy dla noworodka są praktyczne?

Czy półśpiochy dla noworodka są praktyczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy w wyprawce dla noworodka powinny znaleźć się półśpiochy? Jest to stosunkowo nowy pomysł na ubranie dla dziecka, w związku czym wielu rodziców nawet ich nie kojarzy. Warto zatem na początku wyjaśnić, że półśpiochy dla noworodka to dolna część tak popularnych wśród polskich mam śpiochów. Pozbawione górnej części, przypominają zwykłe spodenki. Z tym, że półśpiochy okrywają nie tylko nogi, ale i stopy. Można je zatem porównać także do rajstopek.

Wracając jednak do zasadniczego pytania, czy półśpiochy dla noworodka są praktyczne? Po zapoznaniu się z opiniami rodziców podstawowy wniosek, jaki się nasuwa to, że zdania są tu bardzo podzielone. Jedni opiekunowie zwracają uwagę, że ten element garderoby dobrze chroni noworodka przed zimnem. Nie brakuje jednak głosów, że na co dzień ich zakładanie bywa męczące. Zwłaszcza że tak małe dziecko trzeba często przewijać. Pojawiają się także wątpliwości, co do ścisłości gumki, utrzymującej półśpiochy w pasie. Jeżeli będzie za luźna, to takie spodenki będą się zsuwać. Jednak zbyt ciasna powoduje ostry opór ze strony rodziców, zaniepokojonych zdrowiem ich malutkiej pociechy.

Pomimo podzielonych opinii, półśpiochy wciąż obecne są w ofercie wielu producentów ubranek. Można zatem domyślać się, że nie brakuje także zainteresowanych ich zakupem. Młodym rodzicom, zwłaszcza osobom debiutującym w tej roli, warto zasugerować nabycie jednej pary na próbę. Jeżeli się przyjmą, zawsze można dokupić kolejne. W przypadku noworodka zbyt duża liczba ubranek w tym samym rozmiarze i tak się nie sprawdza, ponieważ takie dziecko bardzo szybko z nich wyrasta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*