Częste awarie telefonów dotykowych

Częste awarie telefonów dotykowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne telefony mimo, że mają wiele przydatnych funkcji, są również bardzo awaryjne. I jak to telefon, psują się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Najczęściej psują się telefony dotykowe.

Co w telefonach dotykowych psuje się najczęściej?

Najczęściej oczywiście psuje się ekran dotykowy. Wynika to z tego, że jest najczęściej używanym elementem telefonu. A uszkodzić go wcale nie jest tak trudno. Wystarczy zbyt długo trzymać palec w jednym punkcie, by właśnie w tym miejscu powstał problem. Małe dzieci często psują telefony dotykowe swoich rodziców.

Ekran dotykowy ulega również uszkodzeniom w wyniku upadku lub różnego rodzaju zarysowań, które powstają gdy trzymamy telefon w torebce czy w kieszeni. Dobrym, choć drogim sposobem by uchronić telefon przed uszkodzeniem jest szkło hartowane Sony, który na przykład ma modele szkła do każdego swojego modelu telefonu. Mniej kosztowna będzie szybka ochronna Apple – producent poleca, by każdy ich telefon taką miał.
Dodatkowo telefony dotykowe często się przegrzewają, a gdy do tego dojdzie telefon się sam wyłącza. Po dłuższych użytkowaniu można zauważyć, że bardzo szybko wyczerpuje się w nich bateria, a obudowa jest mało odporna na przypadkowe uderzenia.

Użytkownicy narzekają także na to, że klapka, która ma chronić port micro usb jest niestabilna i często odpada. Nie wszyscy są również zadowoleni z tego, że w niektórych budynkach telefon traci zasięg i że z czasem telefon zacina się do tego stopnia, że konieczny jest jego restart. Telefony dotykowe psują się bardzo często, to prawda, ale prawdą jest również to, że są one najwygodniejsze w użyciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*