Co ubrać do biura latem?

Lato jest wyczekiwanym czasem przez każdego z nas ze względu na planowane urlopy, podróże i odpoczynek od codziennej rutyny. Wakacje jednak nie trwają długo, a wiele letnich dni spędzamy po prostu w pracy. Wykonując swoje zadania w biurze musimy spełnić określone wymagania jakie niesie ze sobą dress kod w danej organizacji i zapewnić sobie wygodę na cały dzień. Mamy szeroki wachlarz możliwości, żeby wyglądać stosownie, modnie i do tego cieszyć się swobodą i dobrym samopoczuciem.

Czy w każdym biurze musimy wyglądać elegancko?

Nie każde biuro jest kancelarią prawniczą. w której obowiązują bardzo formalne zasady. Wiele firm oferuje zupełnie luźny styl ubioru w pracy. W zespołach kreatywnych w których działają młodzi ludzie, obowiązujący strój może być całkiem luźny. W lecie zarówno w mniej lub w bardziej wymagającej firmie zawsze sprawdzają się sukienki letnie. Zarówno kroje eleganckie jak i te mniej klasyczne będą pasować do zajęć przy komputerze lub telefonie.

W lecie chodzimy w jasnych, przewiewnych bluzkach do pracy. Doskonałym uzupełnieniem będzie do tego długa jasna spódnica lub popielate spodnie. Całość kreacji dopełni doskonale torebka w pastelowych odcieniach i letnie sandały na niewielkim obcasie. Do pracy w urzędzie nie zakładajmy klapków plażowych i okularów przeciwsłonecznych. Postawmy na prostą elegancję  i klasyczny szyk. W bardziej formalnych zespołach w lecie założymy sukienkę z elegancką marynarką, lub letnią garsonkę. Wybieramy tylko bluzki z krótkim rękawem. Materiał powinien zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + jedenaście =