Aromaterapia – jak działa?

Aromaterapia – jak działa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aromaterapia składa się z trzech elementów: olejków eterycznych, technik masażu i siły sugestii. Olejki eteryczne to skoncentrowane ekstrakty pobrane z roślin, kwiatów i innych substancji organicznych. Techniki masażu mogą obejmować ugniatanie, stukanie, głaskanie i pocieranie ruchów, które mają na celu stymulację punktów energetycznych ciała lub czakr (centrów energetycznych).

Aromaterapia to stosowanie olejków eterycznych w celu osiągnięcia równowagi fizycznej i emocjonalnej.

Wpływa na stan fizyczny

Teoria stojąca za tą praktyką polega na tym, że zapachy wyzwalają w mózgu określone emocje. Na przykład olejek lawendowy jest często używany podczas porodu, ponieważ ma uspokajający wpływ zarówno na matkę, jak i dziecko. Olejek rozmarynowy jest od wieków używany do leczenia bólu głowy, ponieważ zawiera związek podobny do aspiryny – który zmniejsza ból poprzez wpływ na sposób, w jaki komórki nerwowe komunikują się ze sobą. Praktycy aromaterapii uważają, że to wyjaśnia, dlaczego ludzie często czują się lepiej po masażu z użyciem olejków eterycznych – ich ciała są masowane tak samo jak ich umysły!

Wpływa na emocje

Oprócz wpływu na nasze zmysły fizyczne, aromaterapia działa również na nasz stan emocjonalny poprzez stymulowanie wspomnień związanych z danym zapachem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*